Anarchistická federace

Aktuálně (495)

Osudy anarchismu za první republiky

Zveřejňujeme školní práci jednoho ze sympatizantů ČSAF, která se zabývá vývojem českého anarchismu před první světovou válkou, během ní, ale především po ní, tedy v době, kdy anarchisté ustoupili od svých původních názorů a namísto opozice proti státu a boje za svobodu se orientovali… (více)

Randall Gruppe a Squad96

Když jsme v předcházejícím čísle A-kontra psali o tom, že aktivity obou kapel pokračují po sestupné spirále a že možná není daleko den, kdy přestanou vystupovat úplně, ani jsme netušili, že se naše přání splní tak rychle. V době, kdy šla Kontra do tisku, už totiž bylo známo, že Randall Gruppe ukončili svoji činnost. (více)

…k destrukci svatováclavské tradice

To že formální podoba kalendáře je v rukou státu a pod vlivem nebeského kléru není v historii žádnou novinkou. Spíše naopak!!! Skrze nejrůznější státní svátky a státem legitimizované prázdniny ti jsou předkládány mezníky ve zvrhlé tradici české státnosti, církve a vlastenectví. (více)

Důstojný protest DIY kultury proti represím

V sobotu 24. září 2005 se na pražském Strahově sešlo zhruba dva tisíce mladých lidí, aby už poněkolikáté ukázali kreativní potenciál freetekno subkultury. Nešlo o jednu z akcí přiživujících se na módní vlně, ale o pokračování několikaleté tradice karnevalů v duchu Do It Yourself, i když byla pochopitelně (vkusně a uměřeně) spojena s politickým protestem proti represím vůči freetekno kultuře. A tak jako na minulých akcích, i na této byli přítomni anarchisté. Uveřejňujeme stručné shrnutí akce i text letáku, který zde šířili. (více)

Bloody Mary č. 10 na téma sexualita

Riot Grrrl Zin – ONLY DEAD FISH FLOWS WITH THE STREAMV srpnu vyšlo již desáté jubilejní číslo časopisu Bloody Mary. Časopisu, kterému díky jeho neakademické a kreativní podobě přicházím stále více na chuť. Nejnovější vydání díky tomuto přístupu zaujme nejen samotným horkým tématem –… (více)

Píšou jinde

Odkazy