Rozhovor o historii squatingu ve Velké Británii, ale také o vztahu mezi squatingem a anarchistickým hnutím v této zemi, průběžnou změnou zákonů majících dopad na squating, a squating v rámci ostatních sociálních hnutí. (více)
Stirner byl německý sociální filosof. Nejprve se živil jako učitel a později coby překladatel. Díky Johnu Henry Mackayovi byl podnícen zájem o Stirnerovo dílo v Anglii a Spojených státech. Mackay představil Stirnera veřejnosti jako duchovního praotce individualistického anarchismu. Dojem, že Stirner byl anarchista, vychází… (více)
Ropice zálesí - Squat Viktorie, 12. dubna 2008 (více)
V článku jednoho z českých účastníků protestů proti NATO v Rumunsku jste se mohli přesvědčit, jak vypadá policejní represe na vlastní kůži – nejde však o ojedinělý případ, jak dokládá zpravodajství IndyMedia. Rumunská policie vyhrožuje místním aktivistům a… (více)
28.března kolem 300 protiválečných a antikapitalistických aktivistů prošlo v ulicemi v Quebec City. Pochod proběhl při příležitosti devadesátého výročí bojů proti vojenským odvodům. Demonstranti vyjádřili svůj odpor proti přítomnosti kanadské armády v Afganistanu. „Kanada se účastní imperialistické války“ tvrdili protestující. „Neustále nás okrádají… (více)
Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO) je vojenským paktem, který prý brání demokracii a lidská práva. Z toho, jak to vypadá v praxi, dostali anarchisté lekci během summitu v rumunské Bukurešti: demokracie znamená zákaz demonstrací, lidská práva si je třeba přeložit jako práva na razie policejních… (více)
Po zkušenostech z minulých dní, všichni lidé, kteří chtějí překročit hranici by měli mít na paměti, že pohraniční policie (Rumunská autorita) bude hledat i ty nejmenší a nejsměšnější důvody pro to, aby je nemusela vpustit do Rumunska. Od minulého týdne média vytvářejí falešný obrázek… (více)
V úterý 25.3.2008 se stejných šest lidí, kteří se pokoušeli vstoupit na území Rumunska před několika dny - ZDE, znovu pokusili přejít hranice bez materiálů o NATO a dalších antimilitaristických materiálů (podle zástupce hraniční policie). Po dvou hodinách opětovného prohledávání je policie
násilně znovu deportovala, přestože neměla zákonný důvod to udělat (je to tam překvapením?)
Jako protest dnes začíná na Bulharské straně přechodu Ruse - Giurgiu No Borders kemp. (více)
První represe kvůli zasedání Severoatlantické aliance v BukureštiV rumunské Bukurešti se 2. – 4. dubna totiž uskuteční doposud největší summit v historii NATO. Mezi hlavní témata zasedání patří krize v okupovaném Afghánistánu, plánované rozšíření NATO směrem na Balkán a protiraketová obrana Spojených států -… (více)