Rychta pro život
Benefice pro Praha je feministická. …(více)
Výzva k Mezinárodnímu týdnu solidarity s anarchistickými vězni 2022 (23.–30. srpna)
V době klimatické krize, pandemie covidu-19 a kolapsu socioekonomických systémů po celém světě se plně ukazuje skutečnost, že se kapitalismus stará pouze o zisk, nikoli o potřeby neprivilegovaných. Ti, kdo z kapitalismu profitují, se bez ostychu obohacují i v dobách katastrof. Avšak s probíhajícími krizemi zažíváme také novou éru odporu zdola.
Odpor proti invazi na Ukrajině, súdánské protesty proti vojenské juntě nebo sociální revolta v Chile jsou příklady, které nám mimo jiné ukazují možnosti organizování se a kolektivního boje. Zdůrazňují také, jak důležité je, aby se v této době sociální hnutí od sebe navzájem učila a podporovala se. A to nejen vně, ale i uvnitř zdí.
Od vypuknutí pandemie covidu-19 jsme svědky zuřivých bojů proti věznění, které nám připomínají, že právě uvěznění lidé jsou nejvíce postiženi, když se vše hroutí. Útěky z brazilských a italských věznic, odsouzení, kteří zapálili věznici v Thajsku, a pokračující hladovky, jaké vidíme v Řecku nebo v polských uprchlických detenčních táborech – to jsou příklady odvahy, kterou lidé ve věznicích projevují, aby rozbili zdi, které je zbavily svobody.
Ve všech těchto bojích jsou anarchistické myšlenky a hodnoty palivem pro kolektivní odpor. Není překvapením, že represe proti anarchistům sílí a že solidarita je potřebná více než kdy jindy. Kapitalistický systém nadvlády může fungovat díky přetrvávající izolaci mezi lidmi, nekonečné konkurenci a přehlížení našich skutečných potřeb a tužeb. Potřebujeme solidaritu v rámci našich přátelství, v práci, v sousedství, v našich komunitách. Těch vně i těch uvnitř jejich zdí.
Pojďme se společně vymanit! Proto znovu vyzýváme k Mezinárodnímu týdnu solidarity s anarchistickými vězni. Udělejte nějakou solidární akci! Napište dopisy, zorganizujte přednášky nebo promítání filmu, zviditelněte naše vězněné kamarády a kamarádky v ulicích vyvěšením transparentu nebo prostřednictvím graffiti. Dejte jim najevo, že jsou v našich srdcích a že bojujeme společně.
Vzpomeňme také na ty, kteří proti této nespravedlnosti bojovali a zaplatili za to životem.
Nikdo není svobodný, dokud nejsou svobodní všichni!
Zdroj:
https://solidarity.international/
Benefice pro Praha je feministická. …(více)
Dva dny plné hudby, promítání, přednášek... k 30. výročí založení AFA …(více)
15. - 17. 5. 2026, Rohozná u Jihlavy
18. ročník Fotbalu proti rasismu. …(více)
Kurdové nejsou k pronájmu. Proč si v souvislosti s invazí do Íránu klademe špatné otázky?
denikalarm.cz 15.3.2026Zlato z genocidy, novodobé otroctví a americké základny. Co přesně obhajují influenceři v Dubaji?
denikalarm.cz 12.3.2026Útok na Írán ukázal, že největší bezpečnostní hrozbou pro celý svět jsou USA a Izrael
denikalarm.cz 2.3.2026Smrt Quentina Deranqua otřásla Francií a otevřela mnoho otázek, které tíží francouzskou společnost
denikalarm.cz 24.2.2026