Anarchistická federace

Existenční večírek a další

Pozvánka na nadcházející akce v Praze

leták

Ve středu 17. listopadu 2021 se bude po dlouhé odmlce konat tradiční Existenční večírek, který formou diskusního setkání představí nové číslo anarchistické revue Existence. Druhé číslo tohoto roku je věnováno 150. výročí Pařížské komuny, nepřímo se ale dotkneme i tématu čísla předchozího, které vyšlo u příležitosti 100. výročí úmrtí známého anarchistického myslitele Petra Kropotkina, a možná zabrousíme i k dalšímu výročí, které připadá právě na 17. listopad. Tvůrci Existence přivítají jakoukoli zpětnou vazbu a budou zároveň rádi za náměty na hlavní témata dalších čísel a nápady na vylepšení. Úvodní představení tématu započne v 19.00 na InfoPavlači (Roháčova 20, Praha-Žižkov). Nejen aktuální číslo, ale i ta starší budou na místě k zakoupení.

Na InfoPavlač můžete během listopadu zavítat na další akce:
13. 11. – benefiční oběd na podporu polského kolektivu Wilczyce, který brání Karpatský les [od 13.00, více ZDE].
18. 11. – promítání jugoslávského filmu Ko to tamo peva? (1980) [od 19.00, více ZDE].
20. 11. – benefiční lidovka na bindery – lahodný falafel v křupavém domácím pita chlebu [od 13.00, více ZDE].
20. 11. – TDOR 2021 / Den uctění památky obětí transfobie – diskuze o problémech trans* a nebinárních osob a tichá vzpomínka na oběti transfobie [od 19.00, více ZDE].
25. 11. – promítání filmu The last black man in San Francisco [od 20.00].

Zajímá vás činnost Anarchistické federace nebo anarchismus obecně? Dorazte ve čtvrtek 25. listopaduNa pivo s AF!“. Žádné agitační proslovy nečekejte, budeme si povídat o tom, na co budeme mít zrovna náladu. Na místě budou k dispozici publikace Nakladatelství AF, včetně nejnovějšího čísla anarchistické revue Existence. Potkáme se v nově otevřeném autonomním prostoru Zdena v pražských Holešovicích (Tusarova 41) [od 19.00, více ZDE]

S publikacemi Nakladatelství AF se můžete potkat na následujících dvou akcích. Tou první bude v sobotu 20. listopadu OPENZINE 2021, druhý pokus o čtvrtý ročník výstavy nezávislé knižní tvorby. Bude se konat od 14.00 v žižkovském Prostoru39 (Řehořova 33/39).

Tou druhou bude o týden později, tedy v sobotu 27. listopadu Anarchistický večírek knihy, jenž se bude konat v autonomním prostoru Zdena (Tusarova 41). Vedle knih, časopisů, zinů, brožur… se můžete těšit na dvě přednášky, které budou analyzovat dění posledních let v Polsku. Od 16.00 budou členové kolektivu Rozbrat a Bractwo Trojka mluvit na téma „Polský aktivismus posledních let“ a od 19.00 kolektiv Inicjatywa 8 Marca na téma „Strajk kobiet – analýza a budoucnost feministického hnutí v Polsku“. Krom českých vydavatelství budou k vidění i knížky v angličtině a polštině. Následovat bude afterparty. Vegan občerstvení již tradičně zajištěno [od 14.00, více ZDE]. TATO AKCE JE ZRUŠENÁ!!!

Všechny akce se uskuteční pouze pokud to aktuální pandemická situace dovolí, a to za dodržení potřebných opatření, jako je užití respirátorů a podmínka očkování či prodělání nemoci covid-19. Pokud se necítíte dobře, bude jistě ještě dost příležitostí se setkat nebo zajít na promítání, v případě zájmu o tiskoviny můžete využít e-shop Roleta39.


Verze pro tisk 12.11.2021 AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy