Anarchistická federace

Německo: Zlikvidováno 72 tun ultrapravičáckých letáků

Uměleckému kolektivu se před německými volbami podařilo výrazně poškodit krajně pravicovou AfD.

...

Umělecký kolektiv Zentrum für politische Schönheit (něco jako Centrum pro krásu v politice) zveřejnil v úterý 28. září podrobnosti o své akci proti politice německé ultrapravicové partaje AfD (Alternativa pro Německo). Připomeňme že AfD získala ve volbách do Bundestagu 10,3 %, což bylo méně něž ve volbách předchozích, kdy dosáhla na 12,6 %. Je jen otázka, jak moc k tomu přispělo Centrum.

To vytvořilo fiktivní společnost Flyerservice Hahn zabývající se distribucí reklamních materiálů. Umělecká skupina si dala práci s reprezentativními webovými stránkami a přesvědčivým propagačním materiálem. Poté společnost s ručením omezeným bez adresy, zápisu v obchodním rejstříku nebo daňového čísla nabídla za příznivé ceny své údajné služby organizacím AfD po celém Německu. Díky tomu se jí podařilo získat smlouvy na distribuci více než 5 milionů letáků, které samozřejmě nikdy nebyly rozdány. Skončily naopak v obřích kontejnerech, neuvěřitelných 72 tun. Teprve v předvečer voleb byla AfD informována, že materiál nebude nikdy distribuován a že letáky skončily v popelnici. 85 místních i nadregionálních organizací AfD tak doplatilo na svou lenost samy rozdávat letáky, když to za ně může za úžasně nízkou úplatu udělat někdo jiný. „Ostatní strany mají členy, kteří své letáky distribuují z přesvědčení. AfD má jen nás – a my z přesvědčení nedistribuujeme ani jeden z jejích letáků.“

Nyní umělci pořádají sbírku, aby mohli čelit soudním procesům: „Náš jediný zákazník je žel extrémně naštvaný a nechce nás jen ošidit o smluvně dohodnutou odměnu, ale požaduje také náhradu škody se všemi právními důsledky. Staňte se naším partnerem: v letákové službě Hahn! Podílejte se tak na nečinnosti naší mimořádně úspěšné společnosti a zabráníte tomu, aby nacistická propaganda skončila ve volební kampani.“ Lidé si také mohou benefičně kupovat trička a reklamní předměty fiktivní společnosti stejně jako materiály vyjadřující odpor k AfD. „S vašimi penězi hájí naši právníci uměleckou svobodu,“ vzkazuje kolektiv svým přispěvatelům, kteří během velmi krátké doby zaslali deseti tisíce eur.

Na svých webových stránkách zveřejnila skupina také reakce funkcionářů AfD, kteří se zděšením zjišťovali, že jejich letáky nejsou v žádné ze schránek voličů.

VIDEO


Zdroj:
https://www.metropoles.com/mundo/artistas-alemaes-destroem-72-toneladas-de-panfletos-da-extrema-direita


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy

Benefičný koncert pre AlterNativE

23. 10. 2021, Šurany

Benefičný koncert pre Anarchistickú informačnú skupinu AlterNative …(více)