Anarchistická federace

AF na knižním veletrhu LITR

Zpráva o zapojení Nakladatelství Anarchistické federace do knižního veletrhu v Olomouci

Olomouc

Ve dnech 24.–26. září proběhl sedmý ročník knižního veletrhu autorských a uměleckých publikací LITR, a to v Uměleckém centru Univerzity Palackého v Olomouci (Konvikt). Cílem veletrhu je obecně vedle podpory nezávislých nakladatelů a výtvarníků také poskytnutí prostoru publikacím vydávaným v nízkém nákladu a s omezenou distribucí. Mezi prodejci se letos poprvé objevilo i Nakladatelství Anarchistické federace.

Po celou sobotu a neděli jsme tak měli možnost nabízet zájemcům široké spektrum knih a brožur, stejně jako řadu čísel anarchistické revue Existence, včetně aktuálního vydání, aktuální číslo nástěnných novin A3 nebo placky a samolepky. Navzdory slušné návštěvnosti to na samém začátku akce vypadalo, že náš stánek nebudí velký zájem. To se ale po zhruba prvních dvou hodinách změnilo. Lidé se zastavovali, listovali, ptali se a také dost nakupovali. Mezi nejžádanější publikace patřily Anarchistická etika od Petra Kropotkina a také Existence věnovaná stému výročí úmrtí tohoto teoretika anarchokomunismu. Potěšilo nás, že nastartovaný zájem vydržel až do pozdního nedělního odpoledne, kdy veletrh končil.

Po celé tři dny měl však LITR i další bohatý program, do jehož části jsme se rovněž zapojili. V hanácké variaci na PechaKucha trefně a vtipně odprezentoval naše hnutí jeden náš soudruh.

Přípravě a zdárnému průběhu této skvělé akce napomohla spolupráce pražské a olomoucké aktivistické základny. Věříme, že příští ročník bude neméně povedený a opět se na něm budeme moci podílet. Za novou příležitost vejít do povědomí dalších lidí děkujeme organizačnímu týmu veletrhu.


Verze pro tisk 6.10.2021 AF-Olomouc
Jak pomoct anarchistkám a anarchistům v Rusku a Ukrajině
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy