Anarchistická federace

Obsaď a žer

aneb bezpeněžní zóna kolektivu Food not Bombs Žižkov

bašta

V sobotu 26. června proběhla v Praze akce založená na myšlence bezpeněžní zóny. Cokoliv vám doma přebývalo, bylo možné donést a stejně tak cokoliv, co přinesl někdo jiný, si vzít bez toho, abyste za to platili. To vše za doprovodu grilování veganských pochoutek a akustické hudby.

Akce se konala na žižkovské Parukářce, na místě veřejného grilovacího místa. Kolem čtvrté hodiny odpoledne začali členové kolektivu Food not Bombs Žižkov věšet první kusy oblečení na stojan, a ač byly všechny tři grily obsazené, po krátké domluvě vyšli ostatní návštěvníci pořadatelům vstříc a mohlo se začít s grilováním. V nabídce FNB kolektivu tak byly sojové plátky, seitan, hot dogy (vlastnoručně připravené vegan párky s „domácím“ pečivem), grilovaná zelenina a bramborový salát. Milovníci sladkých chutí pak měli na výběr mezi brownies a muffiny.

Jak přicházeli další a další návštěvníci, repertoár věcí, které si člověk mohl odnést, byl stále rozmanitější. Vedle velké spousty oblečení tak bylo k vidění množství knih a hudebních CD, ale i sazeničky kaktusů a dalších pokojových i venkovních rostlin.

Asi tak po hodině až hodině a půl od začátku akce proběhl workshop jógy, po kterém následoval hudební program. Jako první interpret se se svou tvorbou představil Dvouhlavej kluk, kterého po zhruba třičtvrtěhodině vystřídala Vnitrublok.

Po skončení hudebního programu došlo na pořízení společné fotky s velkým transparentem „Food not Bombs Žižkov“ doplněným dvěma menšími transparenty „Roma lives matter“. Poté následovala volná zábava.

Akce se účastnilo zhruba sto návštěvníků a byla ukončena kolem desáté hodiny večer.Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy

Společné čtení: Za lepší budoucnost

15. 2. 2022, Praha

Anarchistický hornický román Aloise Šefla (1922) …(více)