Anarchistická federace

První máj 2021

Pozvánka na prvomájový piknik na Střeleckém ostrově

Pozvánka

Anarchistická federace (AF) zve anarchistky a anarchisty, stejně jako svobodomyslné lidi a kolektivy fungující na antiautoritářských principech na prvomájový piknik.

PRAHA, Střelecký ostrov
Sobota 1. května, od 11.00

Rozhodli jsme se neplánovat žádné pochody, nýbrž jen menší setkání, na němž bychom se mohli po dlouhé době opět potkat a měli čas se neformálně pobavit.

Letošním mottem tradičního anarchistického setkání je vzpomínka na oběti záchrany zisků průmyslu (2020–1) a boje za osmihodinovou pracovní dobu (1886). Nebudeme ale jen připomínat mrtvé, vždyť anarchie je oslavou života. A tu nejlépe uskutečníme coby dobře se bavící svobodná komunita sobě rovných jedinců.

Prohlášení AF k letošnímu Prvnímu máji si můžete přečíst ZDE.

Pandemie nemoci covid-19 ještě zdaleka není za námi. I když se setkáme venku, je třeba dbát na své zdraví a respektovat též zdraví svých kamarádů a kamarádek a spolupodílet se na vytváření bezpečného prostoru. Spoléháme na zodpovědný přístup každého, který by měl být samozřejmostí bez ohledu na to, co vyžadují pokrytecká vládní nařízení.

Na místě bude k dispozici občerstvení a distribuce anarchistických publikací, včetně čerstvého čísla časopisu Existence, které je věnováno osobnosti Petra Kropotkina.

První máj coby odkaz bojů pracujících za lepší životní a pracovní podmínky, stejně jako za společnost bez útlaku a vykořisťování může připomenout každý přímo ve svém regionu, a to například formou graffiti, vyvěšením tematického transparentu nebo šířením prvomájového speciálu nástěnných novin A3, které jsou ke stažení ZDE. Budeme rádi, když nám o své místní aktivitě napíšete nebo/a zašlete fotografie na mail afed[a]afed.cz.


Píšou jinde

Odkazy