Anarchistická federace

Vegan Burger Days pro Prostor39

Zpráva o další burgerové benefiční akci

burger

Již jsme si zvykli na to, že se na pražském Žižkově, konkrétně v nám velmi sympatickém Prostor39 v Řehořově ulici, konají každý měsíc Vegan Burger Days – zpravidla dvoudenní benefiční akce spočívající v rozdávání burgerů za benefiční příspěvek. A pokud někdo nemá, tak klidně zdarma. Vzhledem k tomu, že se někteří lidé nacházejí v karanténě nebo prostě nemají kvůli vytížení doma či v práci možnost se zastavit přímo na místě, žižkovský „anarcho mekáč“ zajišťuje i rozvoz a dodává, že tíživé situace „využívaj různý firmy na dovoz jídla, které si za to účtují nemalé provize a ani neplatí férově svejm prekarizovanejm zaměstnancům“.

Tentokrát byla benefiční akce, která se konala ve dnech 7. a 8. března, zaměřena přímo na Prostor39. Je totiž potřeba podporovat prostory, které zároveň poskytují zázemí sociálním aktivitám a alternativní kultuře. Díky koronavirové krizi jsou v ohrožení a každý finanční příspěvek pomůže jejich provozovatelům a provozovatelkám je udržet, jelikož jejich kritickou situaci ti, jimž musí platit nájem, hypotéku nebo půjčku, vůbec nezohledňují. V nabídce vedle burgerů, kterých se hned první den akce rozdalo na 400, byl také pařížský salát ve veganské verzi se sojanézou a robi. Plánovaných 10 kilo salátu muselo být nakonec více než dvojnásobně navýšeno.

Zároveň do 15. března probíhá aukce děl umělců kolem Rolety39, obrazů z „Výstavy, kterou nikdo nezavře“ na fasádě budovy, která byla uvedena v rámci akce „Prostor39 všemi smysly (týdenní benefice)“. Výtěžek poputuje na Prostor39. Vyvolávací cena každého díla je 1000 Kč.

Pokud chcete finančně podpořit Prostor39, můžete tak kdykoli učinit prostřednictvím příspěvku na adrese https://www.donio.cz/prostor39.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy