Anarchistická federace

No borders burgery

Únorové Vegan Burger Days byly věnovány podpoře uprchlíků.

Vegan Burger Days

V neděli 7. a v pondělí 8. února se u okénka Prostoru39 na pražském Žižkově konala další benefiční akce pod hlavičkou Vegan Burger Days. Pod heslem „Refugees welcome“ se během ní rozdalo přes 850 veganských burgerů s možností dobrovolně přispět na aktivity zmírňující těžkou situaci mnoha uprchlíků. Jak popsali veganští smažiči: „Za zvuků toho nejvýběrovějšího death metalu nám to šlo hezky od ruky a nikdo venku nečekal na burger déle než 10 minut.“

Několik desítek burgerů dostali také lidé v nouzovém bydlení pro lidi bez domova v Dalimilově ulici, v denním centru Jako doma na Palmovce a z organizace Dignity, která pomáhá přímo lidem na útěku před válkou. Zastavili se taky Medici na ulici Praha, co chodí ošetřovat lidi bez domova po celé Praze.

Tentokrát peníze z dobrovolných příspěvků putovaly na pomoc těm, co utíkají před válkou. Část byla určena Iniciativě Hlavák, co pomáhá přímo v českých detencích, a část poputuje na ostrov Lesbos, kde jsou nyní v utečeneckých táborech otřesné podmínky k životu.

Vedle burgerů byly ale také k dispozici benefiční pomerančové marmelády z pomerančů, co chtěl někdo vyhodit, i když byly naprosto v pořádku, nebo benefiční merch s deskami, kazetami, tričky a vším možným. Připraveny byly navíc balíčky se samolepkami a benefiční hudební kompilace REFUGEES WELCOME!, která vyšla 1. února a 22 českých interpretů a interpretek na ní představilo svou současnou tvorbu. Jen připomeňme, že kompilace zaznamenala za prvních 24 hodin 1100 přehrání, přičemž se vybralo 4000 korun pro Iniciativu Hlavák a další projekty, co pomáhají uprchlíkům.


Verze pro tisk 12.2.2021 -bj-
Aktuální číslo měsíčníku A3

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme