Anarchistická federace

560 burgrů pro Limity

Zpráva pražského kolektivu Food not Bombs o další zdařilé benefiční akci.

Prostor39

Ve čtvrtek 7. ledna nasmažila v rámci Vegan Burger Days naše žižkovská parta z Food not Bombs (FNB) neuvěřitelných 560 burgerů. A to znamená 40 000 Kč jako dar pro Limity jsme my.

Boj za spravedlivé klima pro všechny je i naším bojem a jsme rádi, že můžeme naše kamarády a kamarádky z Limitů podpořit nejen na Klimakempu, ale i takto finančně. Limity jsme my fungují celý rok a tyto aktivy je třeba také nějak financovat. Stojíme v nerovném boji proti miliardářům a státu, ale narozdíl od nich máme zásadní výhodu – naší zbraní je solidarita!

Děkujeme všem, co se zastavili v Prostoru 39 v Řehořově ulici na burger, jenž byl za dobrovolnou cenu. A nejenom za vaše příspěvky, ale i za vaší trpělivost při čekání, které si někteří krátili zapatistickou kávou od Black Seeds Collective. Nejsme profesionální anarcho mekáč, ale snažíme se, aby chutnalo víc, než od korporátů. Tentokrát byly v nabídce burgery „Climate justice“ (s tempehovou „slaninkou“), „Pomáhat a chránit“ (s pepř(ák)ovou omáčkou), „Tykačův ortel“ (s extra pálivou omáčkou z papričky carolina reaper), „Chiapas“ (s jalapeños, tabascem a chipotle mayo), „Kronštad“ (s karamelizovanou cibulkou a bbq omáčkou), „Punctum“ (s kimchi a sriracha mayo) a naprostá klasika „Salé“.

Podle principů vlastních FNB jsou všechny příspěvky dobrovolné, finanční ohodnocení jídla není podmínkou, rozdáváme všem bez rozdílu. Zároveň jsme tedy rozdali přes sto burgerů pro lidi v nouzových hostelech Amadeus v Dalimilově a Sophieʼs v Melounově ulici. Několik desítek burgerů jsme poslali i do Denního centra Jako doma pro ženy bez domova. Tašku s burgery dostali také Medici na ulici Praha, kteří jeli ošetřovat pacienty na azylovou loď Hermes v centru. A zastavily se i dvě dobrovolnice, které nabraly burgery pro lidi bez domova v jejich lokalitě.

Další Vegan Burger Days budou za měsíc, a to v neděli 7. a v pondělí 8. února. Dva dny plný mastné dobroty, speciálních burgerů i prověřený klasiky. Poselství akce bude jednoduché – REFUGEES WELCOME! Výdělek pak rozdělíme mezi Iniciativu Hlavák a uprchlický tábor Moria na Lesbu, kde v hrozných podmínkách čeká na azyl přes 20 000 lidí z Afriky a Asie. Jsme přesvědčeni, že překročit hranice není zločin.

Krom burgerů také připravujeme speciální REFUGEES WELCOME distro. Tak koukněte, zda nemáte desky, kazety či trika, co nám můžete věnovat. Pište na zefv[a]zizkovskanoc.net. K mámí bude také benefiční kompilace z kapel napříč žánry, která vyjde 18. ledna.


Verze pro tisk 11.1.2021 FNB-Praha
Aktuální číslo měsíčníku A3

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme