Anarchistická federace

Riot over River popáté

Stručný report z pražského antirasistického festivalu

plakát

V sobotu 19. září se již popáté uskutečnil jednodenní antifašistický festival Riot over River, a to na venkovní i vnitřní scéně klubu Cross v pražských Holešovicích. Již anotace festivalu tradičně dala najevo, že v hudbě ani kultuře obecně není místo pro projevy rasismu a fašismu. Svou myšlenkou tato akce navazuje na kampaň Rock against Rasism, která se těšila velkému ohlasu ve Velké Británii sedmdesátých let.

Okolí venkovní stage Crossu bylo již v časných dopoledních hodinách plné života. Stavěly se stánky jednotlivých organizací a kolektivů, mezi nimiž mimo jiné nechyběly Kolektiv 115, Nakladatelství AF, Zádruha, Sea Shepherd či Limity jsme my. Počasí pořadatelům přálo a slunečno vydrželo být celý den. Veganské občerstvení od Food not Bombs bylo záhy také k dispozici, stejně jako zapatistická káva, a tak prvním návštěvníkům k dobré náladě nic nechybělo.

Hudební produkce začala venku po jedné hodině a s přibývajícím odpolednem se začala střídat s produkcí uvnitř klubu. V kavárně probíhaly přednášky na různá témata, jako jsou historie a právní aspekty FNB, klimatická krize (přednášeli aktivisté Limity jsme my) či ochrana oceánů a boj proti lovu žraloků (Sea Shepherd). Po osmnácté hodině se pak v podzemních prostorech klubu rozjela třetí stage žánrově zaměřená na reggae. Poté co venku před klubem dohrála poslední kapela, pokračoval program produkcí techna, junglu a d’n’b.


Píšou jinde

Odkazy