Anarchistická federace

Fotbalem proti rasismu

Report z tradičního letního turnaje

plakát

Když jsem se od vršovických kamarádů dozvěděl, že se chystají v sobotu 1. srpna do Valu u Dobrušky na sedmý ročník fotbalového turnaje s antirasistickým poselstvím, neváhal jsem a připojil jsem se i já. Naše výprava čítala, počítal-li jsem dobře, sedmadvacet lidí, a aby to stálo za to, objednali jsme si při té příležitosti autobus. Takže už cesta na místo probíhala v atmosféře „svědomité přípravy“ – pilo se hodně.

Na místo jsme dorazili kolem půl desáté. Hrát se začalo již od desíti. My jsme sestavili jeden sedmičlenný tým (Vršovice skins) i s náhradníky a zbytek se ujal role podpory. Dokonce jsme měli i vlastního zdravotníka, který v případě potřeby přispěchal s lahví slivovice. Dresy jsme sice vyráběli až na poslední chvíli a i přes neúspěchy v poli jsme se mohli pochlubit nejhlasitějšími fanoušky. Nechybělo nám pyro, zpěv chorálů a transparenty „Proti rasismu“ a „All Colours Are Beautiful“.

Turnaje se účastnilo deset týmů a hrálo se paralelně na dvou hřištích. Hrálo se do pozdních odpoledních hodin. Kdo vyhrál, už netuším, jen že vítězný tým měl rudé dresy a nechyběl mu evidentně trénink. Zato vím, že jsme uhráli zasloužené osmé místo, což nás nikterak neranilo, jelikož jak říká otřepané heslo: „Není nutné vyhrát, ale zúčastnit se.“

Po vyhlášení výsledků a odpálení pyra započala hudební část celé akce. Jen škoda, že nezahráli avizovaní Acuelos. Asi nejlepší dojem zanechala punková legenda Tass. Po kapelách následovalo pouštění z vinilů, do čehož se zapojili i někteří z naší výpravy. Hudba hrála k všeobecnému veselí asi až do čtyř do rána.

Za zmínku stojí zajištěné občerstvení, zvláště veganská thajská polévka měla obrovský úspěch. K duhu přišla i veganská snídaně, kterou si někteří zpestřovali popíjením různých drinků. Kolem jedné hodiny druhého dne jsme se odebrali zpět s pocitem příjemně stráveného letního víkendu.


Verze pro tisk 19.8.2020 -ma-
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Bezpeněžní zóna

17. 10. 2020, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)