Anarchistická federace

Vzpomínka na Şevgera Araa Makhna

Zpráva o vzpomínkové akci od Výboru na obranu revoluce v Rojavě

vzpomínka

Večer 4. března jsme si připomenuli dva roky od smrti našeho kamaráda, anarchisty a obránce Rojavy tureckého původu Şevgera Araa Makhna, a to rozsvícením několika svíček u někdejšího Autonomního sociálního centra Klinika. Právě odtud ho totiž někteří z nás znají.

Ara padl se dvěma spolubojovníky při obraně vesnice Berbenê v západorojavské oblasti Afrin. Přátelé na něj vzpomínají jako na nadšeného a optimistického člověka milujícího hudbu a poezii, který neztrácel ani v nebezpečných situacích hlavu.

Je příznačné, že zahynul při odporu proti silám státu, z jehož území pocházel. Byl živoucím důkazem toho, že solidarita a úsilí svobodomyslných lidí o lepší svět překračuje nesmyslnou klec státních hranic.

Čest jeho památce!

Myšlenka na padlé interbrigadisty je ještě temnější v současné situaci, kdy Turecko pokračuje v dobyvačných choutkách při celé syrské hranici a napětí mezi ním a Asadem hrozí přerůst v regulérní válku.

Další konflikt v regionu uškodí především civilnímu obyvatelstvu, které turecký autoritářský prezident zneužívá k tlaku na evropské státy. Odmítáme odpornou agresi Turecka, jež je snad jen ze špatného vtipu stále naším údajným spojencem v NATO, a vyjadřujeme solidaritu se všemi, kteří dnes musí prchat ze svých domovů a vydávat se na nejistou cestu k hranicím „Pevnosti Evropa“.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Bezpeněžní zóna

17. 10. 2020, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)