Anarchistická federace

Vykrádači hrobů, táhněte!

Výzva maďarských antifašistů a antifašistek

leták

Maďarští antifašisté a antifašistky zvou na akci proti každoročnímu pochodu neonacistů a neofašistů, který se uskuteční v sobotu 8. února v Budapešti:

Je to tady zase jako každý rok – „Den hrdosti“, kdy mezinárodní neofašistické hnutí v Budapešti pořádá několikadenní festival s koncerty a pochodem, během kterého se můžou spokojeně organizovat proti nám všem, kteří nesdílíme jejich pohled na svět. Jimi oslavovaný „průlom“ byl z vojenského hlediska úplně zbytečný a ve výsledku za sebou zanechal kolem dvaceti tisíc vdov a sirotků. To jim ale nebrání chlubit se tím, že jejich vojáci bránili Evropu – ačkoliv to bylo na povel posledních zbytků rozpadající se nacistické říše. Tohle je čiré vykrádačství hrobů a překrucování historie, ale pro ně je to skvělá příležitost, jak ve svém boji pokračovat tam, kde po nezměrném utrpení a obětech skončili před 75 lety. Chceme, aby tohle nemohli dělat nerušeně, aby během svého programu pocítili, že Budapešť není pro neonácky „bezpečná zóna“ a že nás, kteří chceme, aby konečně navždy vypadli, je spousta. Jelikož jsou fašistické průvody ilegální jak podle mezinárodního, tak podle maďarského práva, začíná teď hra na kočku a myš mezi jejich pořadateli a policií. Očekává se však, že se jim nějakou vzpomínkovou akci uspořádat povede a svůj pochod začnou tak jako tak.

Událost na Facebooku najdete zde:
https://www.facebook.com/events/1034583410240206/

Doplňme, že zmiňovaný „průlom“ se odehrál v únoru 1945 během tzv. Budapešťské operace, kdy se (i přes explicitní Hitlerův příkaz bránit Budapešť do posledního dechu) kolem 28 000 německých i maďarských vojáků doprovázených civilisty pokusilo probít z města obklíčeného sovětskou armádou.


Verze pro tisk 1.2.2020 Zahraniční sekretarisát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Odpadledne a ječel 4

28. 3. 2020, Plzeň

Osvědčená tatérská kulturně osvětová benefiční akce, která se koná tradičně v plzeňské Papírně. Benefice pro Limity jsme my, Bosque Medicinal a Záchrannou a odchytnou službu pro zvířata Karlovy Vary. Zahrají Pio Squad, Esazlesa, Protijed, Manon Muert, Vont a další. Nebudou chybět Djs Evil Produst, JB, Tony Magor Vrtačka a Marek. Součástí budou přednášky, promítání dokumentů, benefiční bazar, infostánky a distra, sítotiskový a zinařský workshop, prodej tisků a flashů od zúčastněných tatérů. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)

8. Anarchistický festival knihy

23. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)