Anarchistická federace

Brno: Ne válce v severní Sýrii!

Zpráva o brněnském protestu proti turecké agresi v Rojavě

Brno

Turečtí vojáci se chystají překročit hranici se Sýrií a zahájit invazi do autonomní oblasti Rojava. Už několik dni se přímo na hranice sjíždějí místní obyvatelé a stojí jako živé štíty, aby svými těly chránili to, co se jim společným úsilím podařilo vytvořit a vybojovat před Islámským státem. Aktivisté a aktivistky po celé Evropě od včerejšího večera protestují proti vpádu Turecka a proti pokrytectví západních zemí, které zprvu Kurdy podporovaly v boji proti ISIS, ale teď se zbaběle stáhly a chtějí je ponechat napospas tureckému fašismu. Turecko se snaží tyto snahy zničit a obsadit oblast armádou za pomocí rekrutovaných džihádistů tzv. Islámského státu.

Proto se dnes, ve středu 9. října, v Brně před tureckým konzulátem s transparentem a bubny shromáždili odpůrci a odpůrkyně turecké invaze, aby upozornili na své rozhořčení a podpořili Kurdy v jejich revolučním boji za přímou demokracii založenou na emancipaci a rovnosti žen, ekologii, nehierarchii a toleranci.

Konzulát se nachází naproti brněnskému Výstavišti, kde pravidelně probíhá zbrojařský veletrh IDET, jehož partnerem bylo v roce 2017 Turecko. České zbraně tak napomáhají zločinným režimům k masivnímu potlačování lidských práv. Musíme neprodleně ukončit dodávky zbraní a ukončit podporu tureckého fašismu Erdoğana Českou republikou. Premiér A. Babiš podporuje Erdoğana, protože mu přislíbil, že převezme aktiva z nedokončeného projektu hnědouhelné elektrárny Adularya. Byznys není víc než lidská práva! Je na čase ukázat, co si o této válce myslíme.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)