Anarchistická federace

Brno: Ne válce v severní Sýrii!

Zpráva o brněnském protestu proti turecké agresi v Rojavě

Brno

Turečtí vojáci se chystají překročit hranici se Sýrií a zahájit invazi do autonomní oblasti Rojava. Už několik dni se přímo na hranice sjíždějí místní obyvatelé a stojí jako živé štíty, aby svými těly chránili to, co se jim společným úsilím podařilo vytvořit a vybojovat před Islámským státem. Aktivisté a aktivistky po celé Evropě od včerejšího večera protestují proti vpádu Turecka a proti pokrytectví západních zemí, které zprvu Kurdy podporovaly v boji proti ISIS, ale teď se zbaběle stáhly a chtějí je ponechat napospas tureckému fašismu. Turecko se snaží tyto snahy zničit a obsadit oblast armádou za pomocí rekrutovaných džihádistů tzv. Islámského státu.

Proto se dnes, ve středu 9. října, v Brně před tureckým konzulátem s transparentem a bubny shromáždili odpůrci a odpůrkyně turecké invaze, aby upozornili na své rozhořčení a podpořili Kurdy v jejich revolučním boji za přímou demokracii založenou na emancipaci a rovnosti žen, ekologii, nehierarchii a toleranci.

Konzulát se nachází naproti brněnskému Výstavišti, kde pravidelně probíhá zbrojařský veletrh IDET, jehož partnerem bylo v roce 2017 Turecko. České zbraně tak napomáhají zločinným režimům k masivnímu potlačování lidských práv. Musíme neprodleně ukončit dodávky zbraní a ukončit podporu tureckého fašismu Erdoğana Českou republikou. Premiér A. Babiš podporuje Erdoğana, protože mu přislíbil, že převezme aktiva z nedokončeného projektu hnědouhelné elektrárny Adularya. Byznys není víc než lidská práva! Je na čase ukázat, co si o této válce myslíme.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Our Music Our Scene vol. 5

25. 1. 2020, Praha

Koncert je připomínkou tragické události z roku 2008, při které zemřel příbramský SHARP Jan Kučera, zároveň je benefiční na Psí útulek Lazec v Příbrami. Zahrají kapely Vysoké napětí, Cenzura, Pawnshop a L'anima libera. Vstupné 250 Kč, mladší 18 let zdarma. 25. ledna 2020, od 19.05 Underdogs' (Nádražní 3, Praha) …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)