Anarchistická federace

Ruce pryč od Amazonie

Zpráva o protestu za záchranu amazonského pralesa

V úterý 27. srpna se v Praze před brazilskou ambasádou v Panské ulici konala protestní akce proti politice brazilského prezidenta Jaira Bolsonara. Podobné akce probíhaly všude po světě. V odpoledních hodinách se zde sešlo několik stovek lidí, včetně Brazilců, aby protestovali proti nečinnosti v otázce hašení rozsáhlých požárů amazonského pralesa. Tyto požáry mimo jiné souvisí s Bolsonarovým záměrem otevřít Amazonii ve velkém těžbě, průmyslu a zemědělství a současně zlikvidovat veškeré instituce a aktivity na ochranu těchto „plic Země“ a jejích původních obyvatel.

Akce se zúčastnili také anarchistky a anarchisté, a tak byly k vidění i černo-rudý a černo-zelený prapor. Nechyběli ani další příznivci hnutí za klimatickou spravedlnost. Mnohé nápisy v rukou protestujících, ať už v češtině, angličtině či portugalštině dávaly jasně najevo, že pro přítomné je Bolsonaro obyčejný fašista jednající především v zájmu velkého kapitálu. Demonstrace asi na hodinu zcela znemožnila provoz v Panské ulici, skandovala se různá hesla, např. „Fora Bolsonaro“ (Bolsonaro ven). Překvapivě zájem policie nevzbudil transparent „Burn fascists not trees“ s Bolsonarovou karikaturou, dle její logiky vyzývající k násilí vůči úřední osobě.

Další akce před ambasádou proběhne na Den Amazonie 5. září v 16:30.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme