Anarchistická federace

Protest v Exarchii

Policajt, který zabil Alexise Grigoropoulose, je na svobodě. Athénští anarchisté okamžitě vyjádřili nesouhlas.

Exarchia

Přibližně tisíc lidí se sešlo v noci na 1. srpna 2019 v athénské čtvrti Exarchie na místě, kde v roce 2008 policie zastřelila patnáctiletého anarchistu Alexandrose Grigoropoulose. Protestovali proti propuštění policajta, který Alexise zabil. Protest přerostl v pouliční střety s policií.

O to, že bude propuštěn z vězení bývalý policista Epaminondas Korkoneas, rozhodl krátce předtím odvolací soud. Zkrátil mu trest z doživotí na třináct let, a protože si Korkoneas třetinu už odseděl, dostal se na svobodu.

Po demonstraci se anarchisté střetli s pořádkovými jednotkami, na které házeli molotovy, kameny, ale i stoly a židle z blízké kavárny. Zadrženi byli dva lidé.

http://www.ekathimerini.com/243192/article/ekathimerini/news/protest-rally-against-grigoropoulos-killers-release-marred-by-violence


Verze pro tisk 20.8.2019 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)