Anarchistická federace

Francie: 39. protestní sobota

Tisíce lidí ve Francii vytrvale odmítají neoliberalismus a každou sobotu jsou v ulicích.

Francie

Dovolené jsou v plném proudu, ale lidé ve Francii pokračují v pravidelných sobotních protestech hnutí Žlutých vest. V sobotu 10. srpna 2019 byli demonstranti v ulicích Paříže, Toulouse, Montpellier, Bordeaux, Lyonu a dalších měst.

V Paříži prošli demonstranti západními čtvrtěmi od Villiers po park André-Citroën s požadavky na dostupné bydlení, vyšší invalidní důchody, proti nezaměstnanosti apod. Nesli pikety odsuzující policejní represe ve Francii i jinde ve světě, požadovali odstoupení ministra vnitra a skandovali hesla proti policejnímu státu a fašismu a: „Ulice patří nám!“ Početnou demonstraci opět blokovala policie a došlo ke střetům.

V Toulouse napadli policajti demonstranty už hodinu po začátku pochodu. Dvě ženy byly zraněny do hlavy. Policii se ale nepovedlo zastavit protestující a ti pokračovali do centra města. Nesli transparent s nápisem „Pryč s Macronem, podpora zraněným, zastavit represe“ a skandovali tradiční anarchistické heslo: „Policie je všude, spravedlnost nikde!“

V Montpellier prošli demonstranti městem a zablokovali veřejnou dopravu. Zaútočili na kancelář poslance vládnoucí strany Patricka Vignala, zdi polili žlutou barvou. Během posledních týdnů bylo „vylepšeno“ barvou nebo graffiti už patnáct kanceláří vládnoucí strany nebo jejích poslanců.

Další info a videa např. zde:
https://francais.rt.com/france/64936-acte-39-gilets-jaunes-battent-pave-plein-mois-aout
https://www.gj-magazine.com/gj/acte-39-paris-video-des-affrontements/
https://www.centre-presse.fr/article-693372-degradations-et-manifestations.html


Verze pro tisk 18.8.2019 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Odpadledne a ječel 4

28. 3. 2020, Plzeň

Osvědčená tatérská kulturně osvětová benefiční akce, která se koná tradičně v plzeňské Papírně. Benefice pro Limity jsme my, Bosque Medicinal a Záchrannou a odchytnou službu pro zvířata Karlovy Vary. Zahrají Pio Squad, Esazlesa, Protijed, Manon Muert, Vont a další. Nebudou chybět Djs Evil Produst, JB, Tony Magor Vrtačka a Marek. Součástí budou přednášky, promítání dokumentů, benefiční bazar, infostánky a distra, sítotiskový a zinařský workshop, prodej tisků a flashů od zúčastněných tatérů. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Hry prachu

25. 2. 2020, Praha

Promítání na Salé …(více)

The Patience Stone

27. 2. 2020, Praha

Kritické čtení. Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Budova B: Světnice) …(více)

1+6+1. narozeniny Salé

6. 3. 2020, Praha

Každé hnutí potřebuje fyzický prostor. Salé nám ho nabízí už několik let. Důvod k oslavě. Živá hudba garantována v Bike_Jesus na Štvanici …(více)

Pátek 13. pro Food Not Bombs Kolín

13. 3. 2020, Kolín

Koncert a party na podporu místní buňky Jídla místo zbraní …(více)

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)

8. Anarchistický festival knihy

23. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)