Anarchistická federace

Francie: 39. protestní sobota

Tisíce lidí ve Francii vytrvale odmítají neoliberalismus a každou sobotu jsou v ulicích.

Francie

Dovolené jsou v plném proudu, ale lidé ve Francii pokračují v pravidelných sobotních protestech hnutí Žlutých vest. V sobotu 10. srpna 2019 byli demonstranti v ulicích Paříže, Toulouse, Montpellier, Bordeaux, Lyonu a dalších měst.

V Paříži prošli demonstranti západními čtvrtěmi od Villiers po park André-Citroën s požadavky na dostupné bydlení, vyšší invalidní důchody, proti nezaměstnanosti apod. Nesli pikety odsuzující policejní represe ve Francii i jinde ve světě, požadovali odstoupení ministra vnitra a skandovali hesla proti policejnímu státu a fašismu a: „Ulice patří nám!“ Početnou demonstraci opět blokovala policie a došlo ke střetům.

V Toulouse napadli policajti demonstranty už hodinu po začátku pochodu. Dvě ženy byly zraněny do hlavy. Policii se ale nepovedlo zastavit protestující a ti pokračovali do centra města. Nesli transparent s nápisem „Pryč s Macronem, podpora zraněným, zastavit represe“ a skandovali tradiční anarchistické heslo: „Policie je všude, spravedlnost nikde!“

V Montpellier prošli demonstranti městem a zablokovali veřejnou dopravu. Zaútočili na kancelář poslance vládnoucí strany Patricka Vignala, zdi polili žlutou barvou. Během posledních týdnů bylo „vylepšeno“ barvou nebo graffiti už patnáct kanceláří vládnoucí strany nebo jejích poslanců.

Další info a videa např. zde:
https://francais.rt.com/france/64936-acte-39-gilets-jaunes-battent-pave-plein-mois-aout
https://www.gj-magazine.com/gj/acte-39-paris-video-des-affrontements/
https://www.centre-presse.fr/article-693372-degradations-et-manifestations.html


Verze pro tisk 18.8.2019 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)