Anarchistická federace

Jarní sjezd AF

Zpráva o pravidelném setkání členů a členek Anarchistické federace

AF

Na přelomu května a června se tentokrát v Brně odbýval pravidelný federační sjezd, kde byly zastoupeny téměř všechny regiony (kromě těch, které na poslední chvíli zasáhl lehký katar horních cest dýchacích). Na programu byla obvyklá agenda, tedy shrnutí aktivit od posledního sjezdu a akční plánování, ale i pospolitá zábava zahrnující pohyb i posezení.

Pokud jde o aktivity lokálních a pracovních skupin, rekapitulace prokázala neutuchající kondici Anarchistické federace, a zejména rostoucí podíl individuálního participování na nejrůznějších akcích, pokud jejich téma rezonuje s anarchistickými postoji. Nad jiné pak vyniklo zorganizování federačního solidárního promítacího turné na pomoc stíhaným anarchistům a antifašistům z Ruska, které navíc ještě neskončilo. Zajímavě se rozvinul i kulturní rámec aktivit AF, který do budoucna obsáhne i výtvarné umění. Už tradičně byla kvitována činnost Nakladatelství AF a jeho letošní knižní novinky. Zaznělo také ocenění letošního ročníku Anarchistického festivalu knihy, který byl jednak organizačně velmi povedený a jednak nadprůměrný, co se týče zájmu právě o nové publikace Anarchistické federace. Skupina zajišťující distribuci podvratných tiskovin zároveň využila příležitost, že je v Brně, a doplnila lokální nezávislou knihovnu tituly z Nakladatelství AF, které v jejím katalogu dosud chyběly. Současně se tu s předstihem naplánovalo podzimní přednáškové turné Petera Gelderloose. Anarchistická federace je zkrátka všestrannou organizační platformou.

I volný čas během sjezdu byl vyplněn nanejvýš podnětně. Viděli jsme tradiční pivní běh i surreálný dětský den, navštívili jsme proletářské i „lepší“ čtvrti, vystoupali k památníku dělnických stávek, zažehli noční předrevoluční táborák a naslouchali šumění moře a cikád. To všechno a ještě mnoho dalšího totiž Brno nabízí, i když by to agenti BIS ve svém čtvrtletním reportu nejspíš popřeli, protože pro něj mají zkrátka předepsanou jinou časomíru.

Ještě plni dojmů, plánů a excelentního houbového guláše (s olivami) jsme se při loučení těšili na další sjezd. Jistě nás na něm čeká podobně podnětná atmosféra, kterou na naší oblíbené federaci všichni tolik milujeme.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme