Anarchistická federace

IFA news: V Řecku začíná být opět horko

Po šesti letech znovu obnovujeme webovou rubriku IFA news, která bude (ne)pravidelně informovat o aktivitách našich sesterských organizací i o dalším dění v zemích, kde působí Internacionála anarchistických federací.

IFA

V prvním znovuobnoveném vydání se podíváme zejména do Řecka. Jak nás pravidelně informují kamarádi z místní APO, nová pravicová vláda se zřejmě bude snažit získat politické body pomocí útoků na anarchistickou čtvrť Exarchia, která je už řadu let mimo kontrolu policie a úřadů a její obyvatelé ji spravují v mnoha případech sami. V nedávné době došlo k incidentu, kdy v Exarchii opět čmuchala policie, načež byla vyprovozena z oblasti skupinou padesáti ozbrojených anarchistů. Nová demokracie, vítěz řeckých voleb, se v reakci na incident nechala slyšet, že Exarchii vyklidí. Zda se k takovému kroku odhodlá, můžeme zatím nechat v rovině spekulací, nicméně je jasné, že Exarchia se bez boje nevzdá. Svůj názor na politické strany ostatně místní anarchisté vyjádřili už během voleb, kdy vtrhli do volební místnosti, sebrali urnu a volební lístky veřejně spálili na exarchijském náměstí. Volby v tomto okrsku se tím pádem musely opakovat (více ZDE).

V souvislosti s Řeckem také připomínáme, že stále pokračuje solidární kampaň za obnovu squatu Libertaria, který se stal v lednu obětí žhářského útoku ze strany fašistů. Divoké sociální zápasy se samozřejmě neobejdou ani bez represí, aktuálně probíhají solidární akce za Nikose a Giorgose, členy anarchistické skupiny Rouvikonas. Ti jsou souzeni za sprejování politických hesel na fasádu historické budovy. Kauce 30 000 eur za každého byla díky mezinárodní solidaritě vybrána během pár měsíců, soud ale pokračuje. Připomínáme, že Rouvikonas je jako skupina neuvěřitelně aktivní a má za sebou desítky mnohdy velice kreativních přímých akcí, o kterých u informovala např. OAF.

Britskou a německou AF plně zaměstnává boj za klimatickou spravedlnost, v jehož rámci se místní anarchisté a anarchistky aktivně zapojují. Bulharská FAB slaví jedno velmi milé výročí – 100 let od založení první anarchistické federace v Bulharsku. V rámci tohoto jubilea se bude konat řada přednášek a workshopů a vyjde několik publikací. Zmiňme například anarchistický kalendář obsahující významné osobnosti bulharského anarchismu.

Většina federací IFA také pravidelně publikuje anarchistické tiskoviny, ať už jde o Brity (Organise!), německy mluvící (Gaidao), francouzsky mluvící (Le Monde Libertaire) nebo nás (Existence).


Verze pro tisk 22.7.2019 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Ne turecké invazi! Solidaritu s Rojavou!

16. 10. 2019, Praha

★Nenechme obyvatele Rojavy osamocené! Projevme jim naši solidaritu! ★Braňme ženskou revoluci v Rojavě! ★Vyvíjejme tlak na českou vládu a jejím prostřednictvím na mezinárodní instituce, jež mají v rukou nástroje k zastavení turecké agrese! …(více)

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)