Anarchistická federace

Chorvatsko: Podpořte sociální centrum BEK

Mezinárodní výzva chorvatských kamarádů k podpoře a návštěvě sociálního centra v Záhřebu

BEK

Drazí, už je to rok, co funguje v Záhřebu nový squat a sociální centrum s názvem BEK. Byl to rok nejrůznějších bojů a výzev. Něco se podařilo, něco ne, nicméně jsme stále v procesu učení a rozvoje našeho sociálního prostoru. Původní idea místa bez drog a s volným vstupem a vědomí sociálních vztahů je a bude zachována.

Nedávno nám byla hacknuta stará FB stránka a riseupový e-mail a hackeři rozeslali spoustu dezinformací, proto se omlouváme za vzniklé zmatky, budeme se snažit dát vše do pořádku. Nyní, když přišlo jaro, budeme pokračovat v úpravě zeleně kolem squatu a pokračovat budou i stávající projekty – veřejná kuchyně, filmové večery, zkušebna, umělecké studio, knihovna, freeshop… Nyní pořádáme workshopy jako jóga, karate, sebeobrana, jazykové kurzy a další.

Vítáme všechny, kteří mají zájem na takových projektech participovat a pomoci s organizací aktivit, renovací budovy, domácími pracemi či technickými záležitostmi. Lidé, kteří by chtěli zůstat déle a uspořádat nějaký jazykový, umělecký či tvůrčí workshop nebo jinou aktivitu, jsou zvláště vítáni, stejně jako ti, kteří přispějí nějakou svou dovedností. Budeme rovněž rádi za hudebníky či performery, kteří by si u nás chtěli uspořádat vystoupení – všem zajistíme jídlo a ubytování.

Brzy na viděnou!

 

www.bekkolektiv.com
b3kkolektiv@riseup.net
https://www.facebook.com/b3kkolektiv/


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Hluková olympiáda

25. 4. 2019, Praha

Na nacionalistickém shromáždění v centru Prahy vystoupí Tomio Okamura, Marine Le Pen či xenofobní kapela Ortel. Přijďte na protestní hlukovou olympiádu! Netřeba se oficiálně kvalifikovat, stačí dorazit ideálně ve sportovním oděvu a s jakýmkoli hlukovým doplňkem typu pánví, dud, hrnců, trumpet, altových saxofonů či píšťalek. …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Jarní bezpeněžní zóna

25. 5. 2019, Plzeň

"Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)