Anarchistická federace

Chorvatsko: Podpořte sociální centrum BEK

Mezinárodní výzva chorvatských kamarádů k podpoře a návštěvě sociálního centra v Záhřebu

BEK

Drazí, už je to rok, co funguje v Záhřebu nový squat a sociální centrum s názvem BEK. Byl to rok nejrůznějších bojů a výzev. Něco se podařilo, něco ne, nicméně jsme stále v procesu učení a rozvoje našeho sociálního prostoru. Původní idea místa bez drog a s volným vstupem a vědomí sociálních vztahů je a bude zachována.

Nedávno nám byla hacknuta stará FB stránka a riseupový e-mail a hackeři rozeslali spoustu dezinformací, proto se omlouváme za vzniklé zmatky, budeme se snažit dát vše do pořádku. Nyní, když přišlo jaro, budeme pokračovat v úpravě zeleně kolem squatu a pokračovat budou i stávající projekty – veřejná kuchyně, filmové večery, zkušebna, umělecké studio, knihovna, freeshop… Nyní pořádáme workshopy jako jóga, karate, sebeobrana, jazykové kurzy a další.

Vítáme všechny, kteří mají zájem na takových projektech participovat a pomoci s organizací aktivit, renovací budovy, domácími pracemi či technickými záležitostmi. Lidé, kteří by chtěli zůstat déle a uspořádat nějaký jazykový, umělecký či tvůrčí workshop nebo jinou aktivitu, jsou zvláště vítáni, stejně jako ti, kteří přispějí nějakou svou dovedností. Budeme rovněž rádi za hudebníky či performery, kteří by si u nás chtěli uspořádat vystoupení – všem zajistíme jídlo a ubytování.

Brzy na viděnou!

 

www.bekkolektiv.com
b3kkolektiv@riseup.net
https://www.facebook.com/b3kkolektiv/


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: The Wobblies

3. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Lidová kuchyně pro srub Černorudých skautů

7. 9. 2019, Praha

Benefiční veganská lidová kuchyně na Salé …(více)

Social Screenings: Akira

11. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Critical Readings: Sara Ahmed - The Promise of Happiness (6)

12. 9. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

DIY Karneval - Make Music, Not Weapons

14. 9. 2019, Praha

More info soon …(více)

Naši nepřátelé v modrém // Our Enemies in Blue

17. 9. 2019, Praha

Přednášet bude Kristian Williams, anarchista a autor knih Our Enemies in Blue a Fire The Cops!. Dozvíme se o historii policie ve Spojených státech, o jejích počátcích jako otrokářských hlídkách až do dnešní éry její militarizace a policejní činnosti v sousedstvích. Zvláštní pozornost bude věnována roli policie při represích vůči sociálním hnutím. …(více)

RIOT OVER RIVER - společně proti rasismu 4

21. 9. 2019, Praha

Čtvrtý ročník antifašistického hudebního festivalu s dobrovolným vstupným. Přes dvacet kapel na venkovní a vnitřní scéně v Crossu, kousek od řeky. …(více)

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat

5. 10. 2019, Praha

Benefiční koncert pro Kliniku …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)