Anarchistická federace

Ukradni něco z práce!

Sdírá tě tvůj šéf? Na 15. dubna je vyhlášeno heslo: „Ukradni něco z práce!“

sabotage

Maká tvůj šéf míň než ty, ale přitom má na výplatní pásce vyšší číslo? Prohání se někdo v soukromém tryskáči na tvé náklady? Pokud na konci dne korporace vydělává peníze, znamená to, že ti neplatí plnou cenu tvé práce – tak vzniká její zisk! Takže jestli něco potřebuješ, vem si to. Vydělal sis to!

Dostaneš jen to, co si vezmeš. Už s tebou vyjebávali dost dlouho.

Může to být sponka na papír, nějaké drobné z kasy nebo seriózní zpronevěra. Pracuješ za barem? Vezmi si balení kávy. Pracuješ v garáži? Sadu nářadí. Jestli jsi nezaměstnaný, vezmi něco z práce někoho jiného! Nezaměstnanost je pro šéfy taky výhodná – nutí lidi vzít jakoukoliv práci a zaměstnaným ukazuje, že když nebudou držet hubu a krok, čeká nezaměstnanost i je.

Zapiš si do diáře a naplánuj si Den kradení v práci 15. dubna!

Co si vezmeš, můžeš sdílet se svými přáteli nebo to dát své rodině – té rodině, kterou nevídáš, protože jsi pořád v práci. Můžeš to použít sám na něco, o čem jsi vždy snil – možná na něco, co by sis splnil, kdybys v jednom kuse nemusel pracovat pro někoho jiného.

Neber si jen to, co ti dávají, vezmi si, co ti patří!

Ukradni něco z práce! Překonej bariéry mezi sebou a kolegy. Rozdělte se podpultově mezi sebou o podíl na zisku, dbejte na to, ať jsou všichni v bezpečí a dostávají, co potřebují. Nenechte se šéfem poštvat proti sobě – to jediné vás nakonec dělá zranitelnými. Budujte mezi sebou důvěru, která může začínat braním věcí z práce a končit převzetím celého pracoviště!

Je možné, že v práci už stejně kradeš – když ne materiálně, tak určitě aspoň dřívějšími odchody a ulejváním se. Výborně! Ale tady to nekončí – zamysli se, co víc si můžeš vzít, co víc si zasloužíš.

 

Tento text je pouze rétorické cvičení. Jeho cílem je poodhalit už převládající fenomén krádeží na pracovišti, ne povzbudit ty, kteří by se jinak nedopustili protiprávního jednání. Ani hostitel, ani překladatel nejsou zodpovědní za lidi, kteří k němu odkazují, ani za to, co dělají poté.

 

Zdroj: https://crimethinc.com/steal-something-from-work-day


Verze pro tisk 11.4.2019 crimethinc
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Hluková olympiáda

25. 4. 2019, Praha

Na nacionalistickém shromáždění v centru Prahy vystoupí Tomio Okamura, Marine Le Pen či xenofobní kapela Ortel. Přijďte na protestní hlukovou olympiádu! Netřeba se oficiálně kvalifikovat, stačí dorazit ideálně ve sportovním oděvu a s jakýmkoli hlukovým doplňkem typu pánví, dud, hrnců, trumpet, altových saxofonů či píšťalek. …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Jarní bezpeněžní zóna

25. 5. 2019, Plzeň

"Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)