Anarchistická federace

Ukradni něco z práce!

Sdírá tě tvůj šéf? Na 15. dubna je vyhlášeno heslo: „Ukradni něco z práce!“

sabotage

Maká tvůj šéf míň než ty, ale přitom má na výplatní pásce vyšší číslo? Prohání se někdo v soukromém tryskáči na tvé náklady? Pokud na konci dne korporace vydělává peníze, znamená to, že ti neplatí plnou cenu tvé práce – tak vzniká její zisk! Takže jestli něco potřebuješ, vem si to. Vydělal sis to!

Dostaneš jen to, co si vezmeš. Už s tebou vyjebávali dost dlouho.

Může to být sponka na papír, nějaké drobné z kasy nebo seriózní zpronevěra. Pracuješ za barem? Vezmi si balení kávy. Pracuješ v garáži? Sadu nářadí. Jestli jsi nezaměstnaný, vezmi něco z práce někoho jiného! Nezaměstnanost je pro šéfy taky výhodná – nutí lidi vzít jakoukoliv práci a zaměstnaným ukazuje, že když nebudou držet hubu a krok, čeká nezaměstnanost i je.

Zapiš si do diáře a naplánuj si Den kradení v práci 15. dubna!

Co si vezmeš, můžeš sdílet se svými přáteli nebo to dát své rodině – té rodině, kterou nevídáš, protože jsi pořád v práci. Můžeš to použít sám na něco, o čem jsi vždy snil – možná na něco, co by sis splnil, kdybys v jednom kuse nemusel pracovat pro někoho jiného.

Neber si jen to, co ti dávají, vezmi si, co ti patří!

Ukradni něco z práce! Překonej bariéry mezi sebou a kolegy. Rozdělte se podpultově mezi sebou o podíl na zisku, dbejte na to, ať jsou všichni v bezpečí a dostávají, co potřebují. Nenechte se šéfem poštvat proti sobě – to jediné vás nakonec dělá zranitelnými. Budujte mezi sebou důvěru, která může začínat braním věcí z práce a končit převzetím celého pracoviště!

Je možné, že v práci už stejně kradeš – když ne materiálně, tak určitě aspoň dřívějšími odchody a ulejváním se. Výborně! Ale tady to nekončí – zamysli se, co víc si můžeš vzít, co víc si zasloužíš.

 

Tento text je pouze rétorické cvičení. Jeho cílem je poodhalit už převládající fenomén krádeží na pracovišti, ne povzbudit ty, kteří by se jinak nedopustili protiprávního jednání. Ani hostitel, ani překladatel nejsou zodpovědní za lidi, kteří k němu odkazují, ani za to, co dělají poté.

 

Zdroj: https://crimethinc.com/steal-something-from-work-day


Verze pro tisk 11.4.2019 crimethinc

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: The Wobblies

3. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Lidová kuchyně pro srub Černorudých skautů

7. 9. 2019, Praha

Benefiční veganská lidová kuchyně na Salé …(více)

Social Screenings: Akira

11. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

DIY Karneval - Make Music, Not Weapons

14. 9. 2019, Praha

More info soon …(více)

Naši nepřátelé v modrém // Our Enemies in Blue

17. 9. 2019, Praha

Přednášet bude Kristian Williams, anarchista a autor knih Our Enemies in Blue a Fire The Cops!. Dozvíme se o historii policie ve Spojených státech, o jejích počátcích jako otrokářských hlídkách až do dnešní éry její militarizace a policejní činnosti v sousedstvích. Zvláštní pozornost bude věnována roli policie při represích vůči sociálním hnutím. …(více)

RIOT OVER RIVER - společně proti rasismu 4

21. 9. 2019, Praha

Čtvrtý ročník antifašistického hudebního festivalu s dobrovolným vstupným. Přes dvacet kapel na venkovní a vnitřní scéně v Crossu, kousek od řeky. …(více)

Zažít Řehořovu jinak

21. 9. 2019, Praha

Pojďte si užít naši krásnou ulici plnou pohody, umění, dobrého jídla a pití. Všichni jsou zváni. …(více)

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat

5. 10. 2019, Praha

Benefiční koncert pro Kliniku …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)