Anarchistická federace

Jarní setkání Internacionály

Anarchistická internacionála žije a chystá se na další kongres – stručný report z přípravného setkání ve Francii

IFA

Přišlo jaro a s ním i první letošní setkání delegátů zahraničních sekretariátů členských skupin Internacionály anarchistických federací (IFA), které se konalo ve Francii, konkrétně v Saint-Denis. Česká delegace tentokrát přijela zavčasu, takže jsme po procházce po místních pamětihodnostech a následném lehce zmateném hledání místního infoshopu, kde se setkání konalo, mohli vypomoci s přípravami. K večeru začali přijíždět i ostatní kamarádi, společně jsme uvařili večeři a přátelsky se tímto přivítali.

Hlavní setkání proběhlo druhý den. Sešli se zástupci federací z Německa, Velké Británie, Španělska, Itálie, Nizozemska, Balkánu, Francie a ČR. Kromě klasických organizačních záležitostí, jako jsou finance nebo první číslo časopisu Internacionály, jsme se tentokrát věnovali převážně přípravám anarchistického kongresu, který se bude konat v létě. Vyřešilo se téměř vše, co bylo potřeba, takže zbývá už jen doladit detaily. I přesto, že byly schůze produktivní a měli jsme hodně co na práci, jsme ale všichni na sociálních sítích po očku sledovali vývoj velké demonstrace Žlutých vest, kterou jsme velmi neradi propásli.

Večer jsme se jeli podívat na koncert na druhý konec města. Hrála převážně elektronická hudba a zúčastnilo se několik stovek lidí hlavně z anarchistických kruhů. Čas od času se halou rozléhalo skandování „Tout le monde deteste la police!“ v reakci na stupňující se policejní násilí a represe týkající se hnutí Žlutých vest.

V neděli jsme se opět věnovali kongresu a krátce i webovým stránkám. Protože však většina lidí musela odjet, schůzovalo se jen dopoledne. Poté jsme se vydali na prohlídku anarchistického rádia a následně i místních podniků. Večer už musela vyrazit i česká federace, takže jsme při loučení zamáčkli slzu a vydali se na dlouhou cestu domů.

Na závěr bychom rádi poděkovali francouzským kamarádům, kteří nás ubytovali, připravovali nám luxusní pohoštění a ukázali nám spoustu zajímavých koutů Paříže. I všechny ostatní jsme rádi viděli a těšíme se na další setkání.


Verze pro tisk 28.3.2019 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings: The Murray Bookchin Reader (3)

28. 11. 2019, Praha

Čtení v D-zóně. …(více)

Social Screenings: A.C.A.B.

4. 12. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)