Anarchistická federace

Jarní setkání Internacionály

Anarchistická internacionála žije a chystá se na další kongres – stručný report z přípravného setkání ve Francii

IFA

Přišlo jaro a s ním i první letošní setkání delegátů zahraničních sekretariátů členských skupin Internacionály anarchistických federací (IFA), které se konalo ve Francii, konkrétně v Saint-Denis. Česká delegace tentokrát přijela zavčasu, takže jsme po procházce po místních pamětihodnostech a následném lehce zmateném hledání místního infoshopu, kde se setkání konalo, mohli vypomoci s přípravami. K večeru začali přijíždět i ostatní kamarádi, společně jsme uvařili večeři a přátelsky se tímto přivítali.

Hlavní setkání proběhlo druhý den. Sešli se zástupci federací z Německa, Velké Británie, Španělska, Itálie, Nizozemska, Balkánu, Francie a ČR. Kromě klasických organizačních záležitostí, jako jsou finance nebo první číslo časopisu Internacionály, jsme se tentokrát věnovali převážně přípravám anarchistického kongresu, který se bude konat v létě. Vyřešilo se téměř vše, co bylo potřeba, takže zbývá už jen doladit detaily. I přesto, že byly schůze produktivní a měli jsme hodně co na práci, jsme ale všichni na sociálních sítích po očku sledovali vývoj velké demonstrace Žlutých vest, kterou jsme velmi neradi propásli.

Večer jsme se jeli podívat na koncert na druhý konec města. Hrála převážně elektronická hudba a zúčastnilo se několik stovek lidí hlavně z anarchistických kruhů. Čas od času se halou rozléhalo skandování „Tout le monde deteste la police!“ v reakci na stupňující se policejní násilí a represe týkající se hnutí Žlutých vest.

V neděli jsme se opět věnovali kongresu a krátce i webovým stránkám. Protože však většina lidí musela odjet, schůzovalo se jen dopoledne. Poté jsme se vydali na prohlídku anarchistického rádia a následně i místních podniků. Večer už musela vyrazit i česká federace, takže jsme při loučení zamáčkli slzu a vydali se na dlouhou cestu domů.

Na závěr bychom rádi poděkovali francouzským kamarádům, kteří nás ubytovali, připravovali nám luxusní pohoštění a ukázali nám spoustu zajímavých koutů Paříže. I všechny ostatní jsme rádi viděli a těšíme se na další setkání.


Verze pro tisk 28.3.2019 Zahraniční sekretariát AF

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: The Wobblies

3. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Lidová kuchyně pro srub Černorudých skautů

7. 9. 2019, Praha

Benefiční veganská lidová kuchyně na Salé …(více)

Social Screenings: Akira

11. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Critical Readings: Sara Ahmed - The Promise of Happiness (6)

12. 9. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

DIY Karneval - Make Music, Not Weapons

14. 9. 2019, Praha

More info soon …(více)

Naši nepřátelé v modrém // Our Enemies in Blue

17. 9. 2019, Praha

Přednášet bude Kristian Williams, anarchista a autor knih Our Enemies in Blue a Fire The Cops!. Dozvíme se o historii policie ve Spojených státech, o jejích počátcích jako otrokářských hlídkách až do dnešní éry její militarizace a policejní činnosti v sousedstvích. Zvláštní pozornost bude věnována roli policie při represích vůči sociálním hnutím. …(více)

RIOT OVER RIVER - společně proti rasismu 4

21. 9. 2019, Praha

Čtvrtý ročník antifašistického hudebního festivalu s dobrovolným vstupným. Přes dvacet kapel na venkovní a vnitřní scéně v Crossu, kousek od řeky. …(více)

Zažít Řehořovu jinak

21. 9. 2019, Praha

Pojďte si užít naši krásnou ulici plnou pohody, umění, dobrého jídla a pití. Všichni jsou zváni. …(více)

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)