Anarchistická federace

Přes Kliniku vlak nejede

Zpráva o happeningu před budovou bývalého Autonomního sociálního centra Klinika

Klinika

Vzhledem k tomu, že nedávno vyplulo na povrch, že celé stěhování jejich zaměstnanců do objektu Kliniky si vedení Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) vymyslelo, rozhodl se kolektiv Kliniky uspořádat happening.

Ve čtvrtek 21. 3. se tedy v Jeseniově ulici rozložil bar (přepravky s pitím), agregát, bedny a promítačka, a také občerstvení v podobě indického bramborového krému. Sešlo se asi 50 lidí. Policistů a jiných nechtěných existencí se na akci kupodivu moc neobjevilo.

Program byl pestrý. Zazněly proslovy, básnická čtení, koncert Člověka krve, a poté se promítala videa z Kliniky: Díky Klinice, díky vám! a krátký dokumentární snímek o životě na squatu natočený krátce před vyklizením.

Celý happening provázelo hezké počasí a dobrá nálada. Jestli jste to však nestihli, nezoufejte. Jak oznámila členka kolektivu Kliniky v jednom z proslovů, rozhodně to nebyla poslední akce. V dohledné době plánuje kolektiv Kliniky uspořádat demonstraci a happeningy u Kliniky by se měly také opakovat. Takže jestli si snad někdo ze SŽDC myslí, že bude jednoduché se nás zbavit, je skutečně na omylu.

Klinika žije, boj pokračuje!

 

Další report:
http://denikreferendum.cz/clanek/29296-pred-klinikou-se-odehral-prvni-happening-aktiviste-budou-svuj-tlak-stupnovat


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Hluková olympiáda

25. 4. 2019, Praha

Na nacionalistickém shromáždění v centru Prahy vystoupí Tomio Okamura, Marine Le Pen či xenofobní kapela Ortel. Přijďte na protestní hlukovou olympiádu! Netřeba se oficiálně kvalifikovat, stačí dorazit ideálně ve sportovním oděvu a s jakýmkoli hlukovým doplňkem typu pánví, dud, hrnců, trumpet, altových saxofonů či píšťalek. …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Jarní bezpeněžní zóna

25. 5. 2019, Plzeň

"Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)