Anarchistická federace

Konec punku v obsazeném domě

Koncert na podporu squatingu ve Vratimově byl ukončen po zásahu policie.

plakát

Na Ostravsku je dlouhodobě poněkud větší koncentrace prázdných domů než kdekoliv jinde. Proto se členové a členky OAF rozhodli, že alespoň v sobotu 24. listopadu jich bude o jeden míň.

Okolo osmé večer se to tedy ve Vratimově začalo hemžit anarchisty a pankáči, kteří pomáhali vynášet z dodávek aparaturu a zapojovat kabely. Atmosféra byla dobrá a všichni se těšili, že ten opuštěný barák na okraji Vratimova konečně ožije.

Všechno šlo hladce až do chvíle, než se u domu objevila hlídka a začala legitimovat účastníky akce kvůli „podezření na protiprávní činnost“. Prý máme ukázat povolení, nebo jít pryč. Poslali jsme je do háje s tím, že je to soukromá akce, a dokud nás nevyhodí majitelka osobně, nikam nepůjdeme. Donosili jsme tedy vybavení a koncert začal. Sotva však dohrála první skladba, objevili se fízlové tentokrát uvnitř a ve čtyřnásobném počtu. Prý přijel majitel. Před námi se najednou objevil dvoumetrový týpek se značně nevybíravými způsoby. Na všechny byl sprostý a na dotaz jednoho z účastníků, kdo je a co chce, když podle katastru nemovitostí je majitelkou jakási šedesátiletá paní, reagoval větou: „Nestarej se a vypadni z mýho baráku.“ Vzhled a chování tohoto člověka, stejně jako podezřelá rychlost, s jakou se objevil, v nás vzbudila podezření, že si některý z fízlů jen svlékl uniformu a napochodoval dovnitř jakožto „majitel“.

Jelikož jsme byli orgánem značně přečísleni a někteří už se stihli opít, nechali jsme se vyžďuchat ven, kde dohrál první interpret, Dick, a potom jsme se pomalu přesunuli na Spodní, kde koncert pokračoval.

Zahrály kapely A čo teraz?! a Jo riitää. Food not Bombs Frýdek-Místek se zase postarali o občerstvení.

Koncert se vydařil, bez policejní operace by byl ale mnohem lepší. Kdo ví, snad příště.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme