Anarchistická federace

Konec punku v obsazeném domě

Koncert na podporu squatingu ve Vratimově byl ukončen po zásahu policie.

plakát

Na Ostravsku je dlouhodobě poněkud větší koncentrace prázdných domů než kdekoliv jinde. Proto se členové a členky OAF rozhodli, že alespoň v sobotu 24. listopadu jich bude o jeden míň.

Okolo osmé večer se to tedy ve Vratimově začalo hemžit anarchisty a pankáči, kteří pomáhali vynášet z dodávek aparaturu a zapojovat kabely. Atmosféra byla dobrá a všichni se těšili, že ten opuštěný barák na okraji Vratimova konečně ožije.

Všechno šlo hladce až do chvíle, než se u domu objevila hlídka a začala legitimovat účastníky akce kvůli „podezření na protiprávní činnost“. Prý máme ukázat povolení, nebo jít pryč. Poslali jsme je do háje s tím, že je to soukromá akce, a dokud nás nevyhodí majitelka osobně, nikam nepůjdeme. Donosili jsme tedy vybavení a koncert začal. Sotva však dohrála první skladba, objevili se fízlové tentokrát uvnitř a ve čtyřnásobném počtu. Prý přijel majitel. Před námi se najednou objevil dvoumetrový týpek se značně nevybíravými způsoby. Na všechny byl sprostý a na dotaz jednoho z účastníků, kdo je a co chce, když podle katastru nemovitostí je majitelkou jakási šedesátiletá paní, reagoval větou: „Nestarej se a vypadni z mýho baráku.“ Vzhled a chování tohoto člověka, stejně jako podezřelá rychlost, s jakou se objevil, v nás vzbudila podezření, že si některý z fízlů jen svlékl uniformu a napochodoval dovnitř jakožto „majitel“.

Jelikož jsme byli orgánem značně přečísleni a někteří už se stihli opít, nechali jsme se vyžďuchat ven, kde dohrál první interpret, Dick, a potom jsme se pomalu přesunuli na Spodní, kde koncert pokračoval.

Zahrály kapely A čo teraz?! a Jo riitää. Food not Bombs Frýdek-Místek se zase postarali o občerstvení.

Koncert se vydařil, bez policejní operace by byl ale mnohem lepší. Kdo ví, snad příště.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Public Assembly

23. 4. 2019, Praha

D-Zona collective will host a public assembly, open to everyone interested in learning more about our activities. Propositions and suggestions of those interested in actively collaborating are welcome. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings - Franz Fanon

25. 4. 2019, Praha

čtení v D-zóně …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Jarní bezpeněžní zóna

25. 5. 2019, Plzeň

"Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)