Anarchistická federace

Nechceme exekutorské hyeny na olomoucké radnici

Zpráva od „pohádkových bytostí“ o symbolické akci proti předvolební propagaci partaje exekutorského vydřiducha

flek

Dravá exekutorská klika deroucí se do olomoucké politiky nás na sebe upozornila parazitováním na plodech autentické přímé akce. Když olomoucké „hnutí“ spOLečně naběhlo na partyzánskou zahrádku, kde v historickém centru města roste již šest let několik stromů, a obrandovalo ji logy své politické strany, nepotěšilo nás to. Navíc v nás probudilo zvědavost, kdo stojí za touto politickou stranou, která na předvolební kampani rozhodně nešetří.

Zakladatelem a hlavním donorem strany je Robert Runták, který fakticky řídil nechvalně proslulý přerovský exekutorský úřad/firmu. Agresivní styl exekucí, kdy je zabavován majetek přímo v bytech lidí, rozjeli ve velkém právě exekuční podnikatelé pod taktovkou Runtáka. Stali se „nejefektivnějším“ exekutorským úřadem/firmou v republice. Byl to důvod, proč se na něj obracel každý desátý věřitel k provedení exekuce. Z nashromážděných prostředků z tohoto byznysu si dnes Runták platí bohatou předvolební kampaň, která má jasný cíl: opanovat olomoucký magistrát.

Další důvod, proč by Runtákova strana neměla dostat politickou moc, je jeho propojení se společnostmi skupujícími pohledávky. Právě kontrola nad exekucemi a obchodem s pohledávkami představuje spojení, které se příčí nejen morálním zásadám, ale i zákonu. Runtákův registrovaný partner Miloš Přikryl je společníkem jedné takové firmy – Excelfin s.r.o. Jednatel této firmy Vít Komárek je nejen kandidát za spOLečně a Runtákův kamarád, ale také společník další podobné firmy – Kortestona plus s.r.o. Ta dodnes vymohla stovky až tisíce pohledávek. Koncentrace obchodu s chudobou v rukou několika málo blízkých lidí budí značné pochybnosti o tom, zda je vhodné právě jim svěřit politickou moc.

Jsou to jen střípky z toho, co se skrývá za líbivou fasádou „hnutí“ spOLečně. Z tohoto důvodu jsme obrátili přímou akci proti exekutorovi Runtákovi a jeho politické straně spOLečně. Billboardy hnutí jsme vzali útokem a zkrášlili jsem je oranžovými fleky stejně tak, jak jsme to dělali politikům v době, kdy za něco podobného seděl řidič autobusu Roman Smetana ve vězení. Právě jemu jsme tehdy věnovali partyzánskou zahrádku ve Ztracené. Občanskou angažovanost si od exekutorů ukrást nenecháme. Tenhle byznys vám nevyjde.

Vaše pohádkové bytosti: Rákosníček, Víla Amálka, Bob a Bobek

 

Související odkaz:
Koupí si exekutorský byznysmen Runták Olomouc?


Verze pro tisk 5.10.2018 (přišlo e-mailem)
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: The Wobblies

3. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Lidová kuchyně pro srub Černorudých skautů

7. 9. 2019, Praha

Benefiční veganská lidová kuchyně na Salé …(více)

Social Screenings: Akira

11. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Critical Readings: Sara Ahmed - The Promise of Happiness (6)

12. 9. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

DIY Karneval - Make Music, Not Weapons

14. 9. 2019, Praha

More info soon …(více)

Naši nepřátelé v modrém // Our Enemies in Blue

17. 9. 2019, Praha

Přednášet bude Kristian Williams, anarchista a autor knih Our Enemies in Blue a Fire The Cops!. Dozvíme se o historii policie ve Spojených státech, o jejích počátcích jako otrokářských hlídkách až do dnešní éry její militarizace a policejní činnosti v sousedstvích. Zvláštní pozornost bude věnována roli policie při represích vůči sociálním hnutím. …(více)

RIOT OVER RIVER - společně proti rasismu 4

21. 9. 2019, Praha

Čtvrtý ročník antifašistického hudebního festivalu s dobrovolným vstupným. Přes dvacet kapel na venkovní a vnitřní scéně v Crossu, kousek od řeky. …(více)

Zažít Řehořovu jinak

21. 9. 2019, Praha

Pojďte si užít naši krásnou ulici plnou pohody, umění, dobrého jídla a pití. Všichni jsou zváni. …(více)

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Support your squat

5. 10. 2019, Praha

Benefiční koncert pro Kliniku …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)