Anarchistická federace

Nechceme exekutorské hyeny na olomoucké radnici

Zpráva od „pohádkových bytostí“ o symbolické akci proti předvolební propagaci partaje exekutorského vydřiducha

flek

Dravá exekutorská klika deroucí se do olomoucké politiky nás na sebe upozornila parazitováním na plodech autentické přímé akce. Když olomoucké „hnutí“ spOLečně naběhlo na partyzánskou zahrádku, kde v historickém centru města roste již šest let několik stromů, a obrandovalo ji logy své politické strany, nepotěšilo nás to. Navíc v nás probudilo zvědavost, kdo stojí za touto politickou stranou, která na předvolební kampani rozhodně nešetří.

Zakladatelem a hlavním donorem strany je Robert Runták, který fakticky řídil nechvalně proslulý přerovský exekutorský úřad/firmu. Agresivní styl exekucí, kdy je zabavován majetek přímo v bytech lidí, rozjeli ve velkém právě exekuční podnikatelé pod taktovkou Runtáka. Stali se „nejefektivnějším“ exekutorským úřadem/firmou v republice. Byl to důvod, proč se na něj obracel každý desátý věřitel k provedení exekuce. Z nashromážděných prostředků z tohoto byznysu si dnes Runták platí bohatou předvolební kampaň, která má jasný cíl: opanovat olomoucký magistrát.

Další důvod, proč by Runtákova strana neměla dostat politickou moc, je jeho propojení se společnostmi skupujícími pohledávky. Právě kontrola nad exekucemi a obchodem s pohledávkami představuje spojení, které se příčí nejen morálním zásadám, ale i zákonu. Runtákův registrovaný partner Miloš Přikryl je společníkem jedné takové firmy – Excelfin s.r.o. Jednatel této firmy Vít Komárek je nejen kandidát za spOLečně a Runtákův kamarád, ale také společník další podobné firmy – Kortestona plus s.r.o. Ta dodnes vymohla stovky až tisíce pohledávek. Koncentrace obchodu s chudobou v rukou několika málo blízkých lidí budí značné pochybnosti o tom, zda je vhodné právě jim svěřit politickou moc.

Jsou to jen střípky z toho, co se skrývá za líbivou fasádou „hnutí“ spOLečně. Z tohoto důvodu jsme obrátili přímou akci proti exekutorovi Runtákovi a jeho politické straně spOLečně. Billboardy hnutí jsme vzali útokem a zkrášlili jsem je oranžovými fleky stejně tak, jak jsme to dělali politikům v době, kdy za něco podobného seděl řidič autobusu Roman Smetana ve vězení. Právě jemu jsme tehdy věnovali partyzánskou zahrádku ve Ztracené. Občanskou angažovanost si od exekutorů ukrást nenecháme. Tenhle byznys vám nevyjde.

Vaše pohádkové bytosti: Rákosníček, Víla Amálka, Bob a Bobek

 

Související odkaz:
Koupí si exekutorský byznysmen Runták Olomouc?


Verze pro tisk 5.10.2018 (přišlo e-mailem)
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Odpadledne A ječel III

19. 4. 2019, Plzeň

Připravujeme pro Vás další benefiční mejdan"Odpadlednea Ječel vol.3", který se uskuteční 19.4.2019 (pátek velikonoční) a samozřejmě ve svělém prostoru plzeňské Papírny. Začínáme v 13:30! …(více)

Benefice na Tattoo Circus

20. 4. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé …(více)

Benefice na bulharský prostor Fabrika Avtonomia

20. 4. 2019, Praha

Fabrika Avtonomia je kulturní samosprávný prostor v bulharské Sofii, který je založený na myšlenkách solidarity a anti-autoritářství. V současné době je pomalu jediným místem v bulharském hlavním městě, kde se dají pořádat DIY koncerty a akce experimentálnějšího ražení, nemluvě o rovnostářských politických aktivitách. …(více)

Public Assembly

23. 4. 2019, Praha

D-Zona collective will host a public assembly, open to everyone interested in learning more about our activities. Propositions and suggestions of those interested in actively collaborating are welcome. …(více)

promítání dokumentu Síť

24. 4. 2019, Plzeň

Represe proti antifašistům a anarchistům v Rusku – promítání s diskusí v družstevní kavárně Inkognito. …(více)

Promítání: Sacco a Vanzetti

25. 4. 2019, Praha

Promítání v Salé + večeře …(více)

Critical Readings - Franz Fanon

25. 4. 2019, Praha

čtení v D-zóně …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)