Anarchistická federace

Nechceme exekutorské hyeny na olomoucké radnici

Zpráva od „pohádkových bytostí“ o symbolické akci proti předvolební propagaci partaje exekutorského vydřiducha

flek

Dravá exekutorská klika deroucí se do olomoucké politiky nás na sebe upozornila parazitováním na plodech autentické přímé akce. Když olomoucké „hnutí“ spOLečně naběhlo na partyzánskou zahrádku, kde v historickém centru města roste již šest let několik stromů, a obrandovalo ji logy své politické strany, nepotěšilo nás to. Navíc v nás probudilo zvědavost, kdo stojí za touto politickou stranou, která na předvolební kampani rozhodně nešetří.

Zakladatelem a hlavním donorem strany je Robert Runták, který fakticky řídil nechvalně proslulý přerovský exekutorský úřad/firmu. Agresivní styl exekucí, kdy je zabavován majetek přímo v bytech lidí, rozjeli ve velkém právě exekuční podnikatelé pod taktovkou Runtáka. Stali se „nejefektivnějším“ exekutorským úřadem/firmou v republice. Byl to důvod, proč se na něj obracel každý desátý věřitel k provedení exekuce. Z nashromážděných prostředků z tohoto byznysu si dnes Runták platí bohatou předvolební kampaň, která má jasný cíl: opanovat olomoucký magistrát.

Další důvod, proč by Runtákova strana neměla dostat politickou moc, je jeho propojení se společnostmi skupujícími pohledávky. Právě kontrola nad exekucemi a obchodem s pohledávkami představuje spojení, které se příčí nejen morálním zásadám, ale i zákonu. Runtákův registrovaný partner Miloš Přikryl je společníkem jedné takové firmy – Excelfin s.r.o. Jednatel této firmy Vít Komárek je nejen kandidát za spOLečně a Runtákův kamarád, ale také společník další podobné firmy – Kortestona plus s.r.o. Ta dodnes vymohla stovky až tisíce pohledávek. Koncentrace obchodu s chudobou v rukou několika málo blízkých lidí budí značné pochybnosti o tom, zda je vhodné právě jim svěřit politickou moc.

Jsou to jen střípky z toho, co se skrývá za líbivou fasádou „hnutí“ spOLečně. Z tohoto důvodu jsme obrátili přímou akci proti exekutorovi Runtákovi a jeho politické straně spOLečně. Billboardy hnutí jsme vzali útokem a zkrášlili jsem je oranžovými fleky stejně tak, jak jsme to dělali politikům v době, kdy za něco podobného seděl řidič autobusu Roman Smetana ve vězení. Právě jemu jsme tehdy věnovali partyzánskou zahrádku ve Ztracené. Občanskou angažovanost si od exekutorů ukrást nenecháme. Tenhle byznys vám nevyjde.

Vaše pohádkové bytosti: Rákosníček, Víla Amálka, Bob a Bobek

 

Související odkaz:
Koupí si exekutorský byznysmen Runták Olomouc?


Verze pro tisk 5.10.2018 (přišlo e-mailem)

Píšou jinde

Podporujeme

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)