Anarchistická federace

Připomínka vězněných kamarádů

Anarchisté a anarchistky se postavili za své stíhané kamarády v rámci akčního týdne solidarity.

transparent

Jak jsme již informovali, Anarchistická federace (AF) se i letos připojujila k Mezinárodnímu týdnu solidarity s anarchistickými vězni, který byl vyhlášen na dny 23.–30. srpna. Při této příležitosti jsme zveřejnili seznam anarchistů vězněných v Bělorusku, Chile, Itálii, Německu, Nizozemsku, Rusku, Řecku, Turecku, Spojených státech a Velké Británii společně se stručným popisem jejich kauz. Zároveň jsme vydali plakát obsahující jejich jména, který měl každý možnost stáhnout z našeho webu a dále šířit.

Vyvěšením transparentu s textem „Free All Anarchist Prisoners“ (Svobodu všem anarchistickým vězňům) na mostě nad Gočárovým okruhem a vylepením zmíněných plakátů se jmény vězněných anarchistů z celého světa se po delší době připomenuli hradečtí anarchisté. V tiskové zprávě jejich mluvčí uvedla: „Dne 23. srpna 1927 byli po zmanipulovaném procesu v USA popraveni anarchisté Nicola Sacco a Bartolomeo Vanzetti. Justiční vražda tehdy pobouřila veřejnost napříč světem. I v roce 2018 jsou za mřížemi po celém světě desítky anarchistů. Za poslední rok se ve světovém politickém kontextu změnila spousta věcí, ale celkově situace směřuje spíš k horšímu a počet represí proti anarchistům a anarchistkám narůstá nejen v Evropě, ale po celém světě. S tímto na mysli jsme se připojili i u nás v Hradci Králové k šestému každoročnímu týdnu solidarity.“ Akční týden má podle ní i širší rozměr a anarchisté se tak snaží vyjádřit svůj nesouhlas s vězeňským systémem jako takovým. „Myslíme si, že vězni jsou ve většině případů lidé jako my. Že pouze podlehli tlaku honby za úspěchem, který dopadá na každého z nás. Že máme k těmto lidem určitě blíž než k těm, kteří zákony tvoří a ovládají represivní aparát, přičemž ti se do vězení dostanou jen málokdy, ať už páchají cokoliv,“ dodala.

V Praze se v infoshopu Salé v rámci akčního týdne konal 28. srpna „Večer psaní dopisů anarchistickým vězňům a vězeňkyním“. V autonomním sociálním centru pak proběhla následující den „Benefiční tetovačka na podporu anarchistů a anarchistek vězněných v Rusku“.

V Ostravě, a Frýdku-Místku byly rozdávány letáky a vylepovány plakáty z dílny OAF a Antifašistické akce, v Českém Těšíně uspořádali anarchisté kromě vylepování i solidární punkový koncert. Na něm vystoupily nejen domácí kapely, ale i Antisocial Skills ze Slovenska či Morus z Polska.

Akce na podporu vězněných anarchistů se konaly po celém světě, přehled některých z nich najdete na stránce Anarchistického černého kříže.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

DIY Journalism Workshop

25. 11. 2019, Praha

How can we expose the truth in a world dominated by lies? What can we do to promote the silence voices? How can we take action and promote good practices? Join us for this introduction workshop into DIY Journalism …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

Mexico and its 4th transformation

29. 11. 2019, Praha

Beseda v D-zóně …(více)

Lidovka proti represím #ProChoice

30. 11. 2019, Praha

Benefiční oběd v Salé …(více)

Social Screenings: A.C.A.B.

4. 12. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)