Anarchistická federace

Rakousko nabralo zpátečnický Kurz

Uzákonění 12hodinové pracovní doby může příště trumfnout snad už jen povinná neomezená pracovní doba a dětská práce.

Archaičtí konzervativci vylezli z děr, aby nás chránili před zlými uprchlíky, nekřesťanskými vlivy, neomarxisty, kavárenskými povaleči a před námi samými. Fašistům vydláždili cestu k virtuální slávě. Proti neoliberalismu ani moci byznysu nás však v žádném případě neuchrání. Oni jsou neoliberalismus, oni jsou moc byznysu.

Ani Rakousko neuniklo zpátečnickým náladám, které pomalu nabírají hmotnou podobu. Díky hlasům Rakouské lidové strany, kterou ovládl ambiciózní politik s vizáží Pepka Zilvara, avšak velmi přísných názorů; díky hlasům protofašounů ze Svobodné strany Rakouska a samozřejmě díky neoliberálům Neos schválil rakouský parlament kontroverzní zákon umožňující dvanáctihodinové šichty. Zákon navíc vejde v platnost již 1. září 2018 namísto 1. ledna 2019, jak bylo původně v plánu. To je spěchu!

Parlamentní strany, které se považují za levicové, se snažily tomuto nepochopitelnému zhoršení podmínek rakouských pracujících zabránit návrhem na vyhlášení celostátního referenda. Ten jim však konzervy a neoliberálové přehlasovali. Najednou. V případech, kdy referendum může zviklat hegemonii korporátní moci, se konzervativcům do krámu nehodí. Nejprve namazali lidem med kolem huby a teď se jim vysmívají.

Ve Vídni se od konce června pochopitelně konají až statisícové demonstrace. Jelikož se z tohoto konfliktu těžko vyrábí konflikt mezietnický, masmédia s jeho vyobrazením příliš času neztrácejí.

 

Zdroj:
https://freedomnews.org.uk/austria-12-hours-work-day-approved-by-the-parliament/


Verze pro tisk 12.7.2018 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Promítání filmu Toz bezi a uvedení komiksu Kobane Calling

30. 11. 2018, Praha

Zveme vás na promítání filmu Toz bezi (Prachovka) turecké režisérky Ahu Öztürk a uvedení českého překladu komiksu Kobane Calling od populárního italského kreslíře Zerocalcare. …(více)

Benefice pro Food Not bombs

5. 12. 2018, Praha

Podrobnosti brzy. …(více)

Zádruha: O historii českého anarchismu

15. 12. 2018, Praha

různá autorská čtení, dvě přednášky, hudba, uvedení nové publikace …(více)

Bezpeněžní zóna

15. 12. 2018, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. …(více)

Linux workshop

17. 12. 2018, Praha

Instalace Linuxu a svobodného software, sdílení zkušeností s linuxem a různými programy. Co víme, s tim poradíme, co nevíme tak si společně přečteme v dokumentaci nebo na nějakym z těch interneti. …(více)