Anarchistická federace

Rakousko nabralo zpátečnický Kurz

Uzákonění 12hodinové pracovní doby může příště trumfnout snad už jen povinná neomezená pracovní doba a dětská práce.

Archaičtí konzervativci vylezli z děr, aby nás chránili před zlými uprchlíky, nekřesťanskými vlivy, neomarxisty, kavárenskými povaleči a před námi samými. Fašistům vydláždili cestu k virtuální slávě. Proti neoliberalismu ani moci byznysu nás však v žádném případě neuchrání. Oni jsou neoliberalismus, oni jsou moc byznysu.

Ani Rakousko neuniklo zpátečnickým náladám, které pomalu nabírají hmotnou podobu. Díky hlasům Rakouské lidové strany, kterou ovládl ambiciózní politik s vizáží Pepka Zilvara, avšak velmi přísných názorů; díky hlasům protofašounů ze Svobodné strany Rakouska a samozřejmě díky neoliberálům Neos schválil rakouský parlament kontroverzní zákon umožňující dvanáctihodinové šichty. Zákon navíc vejde v platnost již 1. září 2018 namísto 1. ledna 2019, jak bylo původně v plánu. To je spěchu!

Parlamentní strany, které se považují za levicové, se snažily tomuto nepochopitelnému zhoršení podmínek rakouských pracujících zabránit návrhem na vyhlášení celostátního referenda. Ten jim však konzervy a neoliberálové přehlasovali. Najednou. V případech, kdy referendum může zviklat hegemonii korporátní moci, se konzervativcům do krámu nehodí. Nejprve namazali lidem med kolem huby a teď se jim vysmívají.

Ve Vídni se od konce června pochopitelně konají až statisícové demonstrace. Jelikož se z tohoto konfliktu těžko vyrábí konflikt mezietnický, masmédia s jeho vyobrazením příliš času neztrácejí.

 

Zdroj:
https://freedomnews.org.uk/austria-12-hours-work-day-approved-by-the-parliament/


Verze pro tisk 12.7.2018 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Existenční večírek

26. 3. 2019, Praha

V úterý 26. března 2019 se bude konat tradiční Existenční večírek, který formou diskusního setkání představí nové číslo anarchistické revue Existence. První číslo tohoto roku je věnováno zapatistickému povstání. Večírek začíná v 19.00, od 18.30 proběhne společná večeře. Nejen aktuální číslo, ale i ta starší, budou na místě k zakoupení. …(více)

Trouble #16 Spiknutí v dobách odporu

27. 3. 2019, Praha

Šestnáctý díl Troublu se věnuje protestům, které následovaly po 20. lednu 2017 po zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tyto protesty byly součástí velké kampaně #DisruptJ20. Po těchto prostestech bylo více než 200 lidí zadrženo policií. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Critical Readings - Franz Fanon: The Wretched of The Earth

4. 4. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

Zinfest 2019

13. 4. 2019, Brno

Čtvrté pokračování festivalu samizdatových tiskovin …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)