Anarchistická federace

První máj anarchistů a anarchistek

Pozvánka k prvomájovým akcím v Praze i jinde.

mayday2018

Po minulém poněkud kontroverzním Prvním máji jsme se rozhodli, že necháme prostor pro širší iniciativu. Budeme tedy organizovat pouze menší tradiční akci na Střeleckém ostrově v Praze. Tam se sejdeme kolem poledne, poslechneme si hudbu, podiskutujeme, probereme nové publikace a vymyslíme, co udělat s načatým dnem.
Možností, jak být na Prvního máje aktivní, je nepočítaně.
Největší akcí široko daleko budou nepochybně prvomájové demonstrace v rozbouřené Francii, která si bude připomínat padesát let od vzpoury roku 1968. Konkrétní informace lze již teď najít na spřízněných webech. Pokud se do Francie chystáte, určitě nezapomeňte na bezpečnostní pravidla a na to, že se všemožné české údy zákona budou snažit sledovat, kdo se na horký francouzský První máj chystá.


I v Praze se ledacos najde. Těm, jimž nevadí mainstreamovější politika, se nabízí Demonstrace za dostupné bydlení a důstojnou mzdu, kterou organizuje Socialistická solidarita a Alternativa zdola. Manifestace začíná ve dvě na Jungmannově náměstí.
Ptáčci na střechách si také štěbetají, že se lidé odpoledne sejdou u příležitosti dvaceti let od obsazení legendární Milady v Holešovicích se vší squaterskou parádou.
Další místo v Praze, jež se vyloženě nabízí k navštívení, je francouzské velvyslanectví v Buquoyském paláci na Malé Straně. Tam jistě netrpělivě čekají na vzkazy, které by ti z nás, kteří se nedostanou do Paříže, chtěli do francouzských ulic poslat alespoň takto. Rovnou je možné i zprostředkovaně „poděkovat“ francouzským represivním složkám za několik týdnů trvající masivní kampaň proti našim přátelům v autonomní oblasti La ZAD.
Není tu ale jenom Praha. V Plzni se to chystají rozbalit staří „dobří“ náckové z DSSS/DM a Bartošovy Národní demokracie v prapodivné alianci s Blokem proti islámu a Úsvitem. Ve stejný čas na stejném místě – tj. ve dvě odpoledne na náměstí Republiky – se koná i avizovaná protiakce. Vzhledem k jednotě času a místa si po cestě na akci (a obzvlášť z ní) nezapomeňte hlídat záda.
Kromě toho nemusí být náročné udělat cokoli menšího v místě, kde žijete, nebo se alespoň zamyslet nad možnostmi, s kým by se něco dalo provést, a dát na to téma řeč.


Všechnu moc imaginaci, uvidíme se v ulicích!


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)

Bezpeněžní zóna

17. 10. 2020, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. …(více)