Anarchistická federace

Tattoo Circus 2018

Už brzy proběhne 3. ročník festivalu Tattoo Circus na podporu politických vězňů.

Od čtvrtka do soboty ve dnech 12., 13. a 14. dubna proběhne v Autonomním sociálním centru Klinika třetí pokračování pražského Tattoo Circusu!

Tattoo Circus je DIY festival oslavující svobodu a kreativitu. Vznikl spoluprací nezávislých umělců, kteří touto událostí chtěli upozornit na útrapy politických vězňů a lidí v detenčních centrech a obecně na problematiku vězeňského systému jako takového.

V Praze se Tattoo Circus bude konat již potřetí a naváže tak na předešlé ročníky konané nejen v Praze, ale i v Berlíně, Barceloně, Lausanne, Londýně anebo třeba v Římě, kde se v roce 2007 uskutečnil poprvé.

Na přednáškách se dozvíte o konkrétních případech politických vězňů, během celé akce jim budete moci napsat solidární dopis a jinak vyjádřit podporu. Dostane se vám možnosti poznat tatéry a performery z nejrůznějších koutů světa (jejich portfolia si můžete prohlédnout ZDE), poslechnout si živé kapely, mezi nimiž určitě nebudou chybět Sharpen Your Fringe (queer anarchopunk z Marseille) a No Waves (punk/postpunk/wave z Drážďan), dát si „pořádnej alkoholickej squaterskej punk tak, jak to má bejt“ s kapelou Inspiratio a do rána tančit na DJs. Nebude chybět ani divadlo, které vám možná neukáže světlo na konci tunelu, ale nechte se překvapit, co se v něm dozvíte.

Přijďte se informovat o současných kauzách v Rusku, Španělsku a Čechách, např. o kauze „Síť'“, spojené s represí proti anarchistkám/ům a antifašistkám/ům v Rusku a „výrobě“ teroristického případu, nebo se zúčastnit diskuse o obsazení Šatovky, která nás provede dichotomií dobrého a špatného squatera. Součástí festivalu budou samosebou i všelijaká distra a veganské občerstvení. Celý program bude doplněn a k nalezení ZDE.

V neposlední řadě je nutné zmínit, že veškerý výdělek poputuje na podporu všem politickým vězňům.

Jestliže se chcete podílet na letošním Circusu, ozvěte se nám na prahatattoocircus [@] riseup [.] net


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme