Anarchistická federace

Řecko: vyklizené squaty

Syriza likviduje ostrovy svobody.

Minulé pondělí předvedla řecká policie v centru Athén ukázku svého řemesla. Kolemjdoucí, místní i turisté se mohli přesvědčit, jak se plení samosprávná sociální centra a jak se mlátí a zatýkají lidé, kteří v nich zadarmo pracují. Squaty Gare, Matrozou a Zaimi v Exarchii byly vyklizeny. Obyvatelé Matrozou se postavili na odpor. Dvanáct lidí odvezl anton a nyní čelí obvinění z přechovávání výbušnin. Fízlové na těchto adresách „neklepali“ poprvé. Gare byl už v minulosti vyklizen a zase obsazen. Tentokrát těžkooděnci budovy obklíčili a novému nastěhování zabránili.

Řečtí anarchisté okomentovali pro Freedom News atmosféru ve slunné metropoli: „Syriza už zlikvidovala dvakrát tolik squatů co Samarasova ultrapravicová vláda, pro niž byly útoky na anarchistické squaty prioritou. Když Samarasova administrativa vyklízela squaty, ministři Syrizy protestovali, a dnes jsou agresivnější než jejich pravicoví předchůdci. Načasování operace napovídá, že se Syriza snaží brnkat na dvě extrémní struny. Před pár dny probíhaly razie u neonacistů z combat18, při nichž bylo nalezeno množství výbušné směsi dusičnanu amonného. Policie tvrdí, že vyklizené squaty stojí za množstvím útoků, které se v Řecku odehrály hlavně během hladovky vězněného anarchisty Konstantinose Yiatzogloua, který odmítal přijímat jakékoliv jídlo i pití.“

Anarchisté a anarchistky zvažují odpověď. Syriza je ostudou všech potenciálních svobodářů, jejichž představivost končí ve volebních urnách. Vylézt na pódium, opanovat politiku sociálního hnutí, vykostit ji a dobře prodat ve volbách. Před volbami slibovat svobodu a spravedlnost, po volbách kopat za kapitál. To je prokletí hnutí neprivilegovaných, které se dědí z generace na generaci. Chceš-li s vlky býti, musíš s nimi výti.

 

Zdroj:

https://freedomnews.org.uk/greece-police-raid-three-anarchist-squats-in-athens/


Verze pro tisk 22.3.2018 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)