Anarchistická federace

Řecko: vyklizené squaty

Syriza likviduje ostrovy svobody.

Minulé pondělí předvedla řecká policie v centru Athén ukázku svého řemesla. Kolemjdoucí, místní i turisté se mohli přesvědčit, jak se plení samosprávná sociální centra a jak se mlátí a zatýkají lidé, kteří v nich zadarmo pracují. Squaty Gare, Matrozou a Zaimi v Exarchii byly vyklizeny. Obyvatelé Matrozou se postavili na odpor. Dvanáct lidí odvezl anton a nyní čelí obvinění z přechovávání výbušnin. Fízlové na těchto adresách „neklepali“ poprvé. Gare byl už v minulosti vyklizen a zase obsazen. Tentokrát těžkooděnci budovy obklíčili a novému nastěhování zabránili.

Řečtí anarchisté okomentovali pro Freedom News atmosféru ve slunné metropoli: „Syriza už zlikvidovala dvakrát tolik squatů co Samarasova ultrapravicová vláda, pro niž byly útoky na anarchistické squaty prioritou. Když Samarasova administrativa vyklízela squaty, ministři Syrizy protestovali, a dnes jsou agresivnější než jejich pravicoví předchůdci. Načasování operace napovídá, že se Syriza snaží brnkat na dvě extrémní struny. Před pár dny probíhaly razie u neonacistů z combat18, při nichž bylo nalezeno množství výbušné směsi dusičnanu amonného. Policie tvrdí, že vyklizené squaty stojí za množstvím útoků, které se v Řecku odehrály hlavně během hladovky vězněného anarchisty Konstantinose Yiatzogloua, který odmítal přijímat jakékoliv jídlo i pití.“

Anarchisté a anarchistky zvažují odpověď. Syriza je ostudou všech potenciálních svobodářů, jejichž představivost končí ve volebních urnách. Vylézt na pódium, opanovat politiku sociálního hnutí, vykostit ji a dobře prodat ve volbách. Před volbami slibovat svobodu a spravedlnost, po volbách kopat za kapitál. To je prokletí hnutí neprivilegovaných, které se dědí z generace na generaci. Chceš-li s vlky býti, musíš s nimi výti.

 

Zdroj:

https://freedomnews.org.uk/greece-police-raid-three-anarchist-squats-in-athens/


Verze pro tisk 22.3.2018 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Existenční večírek

26. 3. 2019, Praha

V úterý 26. března 2019 se bude konat tradiční Existenční večírek, který formou diskusního setkání představí nové číslo anarchistické revue Existence. První číslo tohoto roku je věnováno zapatistickému povstání. Večírek začíná v 19.00, od 18.30 proběhne společná večeře. Nejen aktuální číslo, ale i ta starší, budou na místě k zakoupení. …(více)

Trouble #16 Spiknutí v dobách odporu

27. 3. 2019, Praha

Šestnáctý díl Troublu se věnuje protestům, které následovaly po 20. lednu 2017 po zvolení amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tyto protesty byly součástí velké kampaně #DisruptJ20. Po těchto prostestech bylo více než 200 lidí zadrženo policií. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka pro Bookfair: Smažák /šafránové risotto

30. 3. 2019, Praha

Benefiční pro Anarchistický festival knihy 2019 …(více)

Zinfest 2019

13. 4. 2019, Brno

Čtvrté pokračování festivalu samizdatových tiskovin …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)