Anarchistická federace

Řecko: vyklizené squaty

Syriza likviduje ostrovy svobody.

Minulé pondělí předvedla řecká policie v centru Athén ukázku svého řemesla. Kolemjdoucí, místní i turisté se mohli přesvědčit, jak se plení samosprávná sociální centra a jak se mlátí a zatýkají lidé, kteří v nich zadarmo pracují. Squaty Gare, Matrozou a Zaimi v Exarchii byly vyklizeny. Obyvatelé Matrozou se postavili na odpor. Dvanáct lidí odvezl anton a nyní čelí obvinění z přechovávání výbušnin. Fízlové na těchto adresách „neklepali“ poprvé. Gare byl už v minulosti vyklizen a zase obsazen. Tentokrát těžkooděnci budovy obklíčili a novému nastěhování zabránili.

Řečtí anarchisté okomentovali pro Freedom News atmosféru ve slunné metropoli: „Syriza už zlikvidovala dvakrát tolik squatů co Samarasova ultrapravicová vláda, pro niž byly útoky na anarchistické squaty prioritou. Když Samarasova administrativa vyklízela squaty, ministři Syrizy protestovali, a dnes jsou agresivnější než jejich pravicoví předchůdci. Načasování operace napovídá, že se Syriza snaží brnkat na dvě extrémní struny. Před pár dny probíhaly razie u neonacistů z combat18, při nichž bylo nalezeno množství výbušné směsi dusičnanu amonného. Policie tvrdí, že vyklizené squaty stojí za množstvím útoků, které se v Řecku odehrály hlavně během hladovky vězněného anarchisty Konstantinose Yiatzogloua, který odmítal přijímat jakékoliv jídlo i pití.“

Anarchisté a anarchistky zvažují odpověď. Syriza je ostudou všech potenciálních svobodářů, jejichž představivost končí ve volebních urnách. Vylézt na pódium, opanovat politiku sociálního hnutí, vykostit ji a dobře prodat ve volbách. Před volbami slibovat svobodu a spravedlnost, po volbách kopat za kapitál. To je prokletí hnutí neprivilegovaných, které se dědí z generace na generaci. Chceš-li s vlky býti, musíš s nimi výti.

 

Zdroj:

https://freedomnews.org.uk/greece-police-raid-three-anarchist-squats-in-athens/


Verze pro tisk 22.3.2018 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Naši nepřátelé v modrém // Our Enemies in Blue

17. 9. 2019, Praha

Přednášet bude Kristian Williams, anarchista a autor knih Our Enemies in Blue a Fire The Cops!. Dozvíme se o historii policie ve Spojených státech, o jejích počátcích jako otrokářských hlídkách až do dnešní éry její militarizace a policejní činnosti v sousedstvích. Zvláštní pozornost bude věnována roli policie při represích vůči sociálním hnutím. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Festival na podporu squatu Klinika v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore …(více)

Benefiční matinée : Rhytms of Resistance

28. 9. 2019, Brno

Odpoledne na podporu brněnského "sambabandu". Hudba, jídlo, bubnovací workshop …(více)

Peter Gelderloos: Anarchie funguje. Příklady anarchistických myšlenek v praxi

1. 10. 2019, Brno

U příležitosti českého vydání své knihy Anarchie funguje přijede do ČR její autor a promluví o příkladech anarchických společností v minulosti i současnosti. …(více)

Peter Gelderloos: Anarchie funguje. Příklady anarchistických myšlenek v praxi

4. 10. 2019, Tábor

U příležitosti českého vydání své knihy Anarchie funguje přijede do ČR její autor a promluví o příkladech anarchických společností v minulosti i současnosti. …(více)

Support your squat

5. 10. 2019, Praha

Benefiční koncert pro Kliniku …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)