Anarchistická federace

Německo: AfD narazila v Rostocku

Zpráva o úspěšné blokádě pochodu ultrapravičáků.

Rostock

Pochod partaje Alternative für Deutschland v severoněmeckém Rostocku musel být na půli cesty ukončen kvůli obavám o bezpečnost přítomných národovců. Navzdory sebevědomým volebním prognózám, kterými se strana neustále pyšní, dorazilo v pondělí večer do hanzovní metropole pouze 300 nohsledů protestovat proti vybájené „islamizaci“ města, a to navzdory přítomnosti celebrit, jako je poslanec za AfD Ralph Weber, nebo zdejší neofašista identitář Daniel Sebbin.

Fašisté totiž čelili trojnásobné přesile odpůrců a odpůrkyň nenávistné ideologie, kteří se jim pod heslem „Rostock bez nácků“ postavili do cesty bez ohledu na hustý déšť. Antifašistická mobilizace byla velmi dobře zorganizována a podílelo se na ní množství rozličných skupin. V neděli, den před pochodem, bylo město zaplaveno letáky osvětlujícími vřelý vztah rasismu a kapitalismu, stejně jako politiku AfD, škodící pracujícím a neprivilegovaným všeho druhu.

Po několika potyčkách s těžkooděnci a národovci obsadila většina antifašistů strategickou ulici. AfD se nemohla pohnout z místa. Fašisté se raději s policií dohodli na alternativě. Ukončili pochod a šli domů. I přes úspěšnou antifašistickou blokádu se zdá, že vedení AfD hodlá v podobném počínání pokračovat. Ohlásilo další demonstraci na další pondělí, tentokrát začátkem dubna. Antifašisté a antifašistky opět nebudou chybět.

 

Zdroj: https://freedomnews.org.uk/germany-antifa-stops-afd-march/


Verze pro tisk 15.3.2018 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Procházka po Žižkově anarchistickém

12. 9. 2020, Praha

Komentovaná procházka dějinami anarchismu na Žižkově …(více)

8. Anarchistický festival knihy (nové datum)

17. 10. 2020, Praha

Bude na podzim! …(více)

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)