Anarchistická federace

Německo: AfD narazila v Rostocku

Zpráva o úspěšné blokádě pochodu ultrapravičáků.

Rostock

Pochod partaje Alternative für Deutschland v severoněmeckém Rostocku musel být na půli cesty ukončen kvůli obavám o bezpečnost přítomných národovců. Navzdory sebevědomým volebním prognózám, kterými se strana neustále pyšní, dorazilo v pondělí večer do hanzovní metropole pouze 300 nohsledů protestovat proti vybájené „islamizaci“ města, a to navzdory přítomnosti celebrit, jako je poslanec za AfD Ralph Weber, nebo zdejší neofašista identitář Daniel Sebbin.

Fašisté totiž čelili trojnásobné přesile odpůrců a odpůrkyň nenávistné ideologie, kteří se jim pod heslem „Rostock bez nácků“ postavili do cesty bez ohledu na hustý déšť. Antifašistická mobilizace byla velmi dobře zorganizována a podílelo se na ní množství rozličných skupin. V neděli, den před pochodem, bylo město zaplaveno letáky osvětlujícími vřelý vztah rasismu a kapitalismu, stejně jako politiku AfD, škodící pracujícím a neprivilegovaným všeho druhu.

Po několika potyčkách s těžkooděnci a národovci obsadila většina antifašistů strategickou ulici. AfD se nemohla pohnout z místa. Fašisté se raději s policií dohodli na alternativě. Ukončili pochod a šli domů. I přes úspěšnou antifašistickou blokádu se zdá, že vedení AfD hodlá v podobném počínání pokračovat. Ohlásilo další demonstraci na další pondělí, tentokrát začátkem dubna. Antifašisté a antifašistky opět nebudou chybět.

 

Zdroj: https://freedomnews.org.uk/germany-antifa-stops-afd-march/


Verze pro tisk 15.3.2018 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Our Music Our Scene vol. 5

25. 1. 2020, Praha

Koncert je připomínkou tragické události z roku 2008, při které zemřel příbramský SHARP Jan Kučera, zároveň je benefiční na Psí útulek Lazec v Příbrami. Zahrají kapely Vysoké napětí, Cenzura, Pawnshop a L'anima libera. Vstupné 250 Kč, mladší 18 let zdarma. 25. ledna 2020, od 19.05 Underdogs' (Nádražní 3, Praha) …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)