Anarchistická federace

Německo: AfD narazila v Rostocku

Zpráva o úspěšné blokádě pochodu ultrapravičáků.

Rostock

Pochod partaje Alternative für Deutschland v severoněmeckém Rostocku musel být na půli cesty ukončen kvůli obavám o bezpečnost přítomných národovců. Navzdory sebevědomým volebním prognózám, kterými se strana neustále pyšní, dorazilo v pondělí večer do hanzovní metropole pouze 300 nohsledů protestovat proti vybájené „islamizaci“ města, a to navzdory přítomnosti celebrit, jako je poslanec za AfD Ralph Weber, nebo zdejší neofašista identitář Daniel Sebbin.

Fašisté totiž čelili trojnásobné přesile odpůrců a odpůrkyň nenávistné ideologie, kteří se jim pod heslem „Rostock bez nácků“ postavili do cesty bez ohledu na hustý déšť. Antifašistická mobilizace byla velmi dobře zorganizována a podílelo se na ní množství rozličných skupin. V neděli, den před pochodem, bylo město zaplaveno letáky osvětlujícími vřelý vztah rasismu a kapitalismu, stejně jako politiku AfD, škodící pracujícím a neprivilegovaným všeho druhu.

Po několika potyčkách s těžkooděnci a národovci obsadila většina antifašistů strategickou ulici. AfD se nemohla pohnout z místa. Fašisté se raději s policií dohodli na alternativě. Ukončili pochod a šli domů. I přes úspěšnou antifašistickou blokádu se zdá, že vedení AfD hodlá v podobném počínání pokračovat. Ohlásilo další demonstraci na další pondělí, tentokrát začátkem dubna. Antifašisté a antifašistky opět nebudou chybět.

 

Zdroj: https://freedomnews.org.uk/germany-antifa-stops-afd-march/


Verze pro tisk 15.3.2018 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)