Anarchistická federace

Stop mučení – zapoj se

V neděli 18. března proběhnou solidární akce pro ruské anarchisty!

V posledních měsících ruská Státní bezpečnostní služba FSB uvěznila několik anarchistů a antifašistů ve městech Penza a Petrohrad, a obvinila je z účasti v teroristické skupině. Důstojníci FSB hodiny mučili zadržené pomocí elektrického proudu a paralyzérů, bili je a ani se nesnažili zamaskovat zranění, která jim způsobili, a stopy po tomto fyzickém násilí. Ponižovali naše uvězněné kamarády. Snažili se je donutit k přiznání, jak to vyžaduje jejich vyšetřování, а k vzájemnému udávání. Tyto opravdové gestapácké činy ruské FSB nemohou vyvolat nic jiného než silný protest jakéhokoliv poctivého člověka, který se o tom dozví. Represe mají rozsáhlý charakter: ve stejnou dobu, kdy se odehrávala zadržení v Petrohradě, provedla FSB razie a zatčení anarchistů na Krymu.

Týden mezinárodní solidarity z 7. až 12. února ukázal odpor vůči represím v mezinárodním antiautoritářském hnutí po celém světě a v Rusku měl velký mediální ohlas. Ukázalo se ale, že pro zastavení represí to nestačí. Velmi brzy jsme se dozvěděli, že uvěznění anarchisté byli znovu mučeni a zastrašováni. Důstojníci FSB od nich chtěli, aby se distancovali od kampaně proti mučení a represím. Navíc po solidárních akcích ruská policie zahájila další vlnu represí proti těm, kteří se jich účastnili v Moskvě a Čeljabinsku. V Čeljabinsku FSB mučila zadržené anarchisty obviněné ze solidární akce, kterou policie klasifikovala jako chuligánství.

Je nutné pokračovat v akcích kritizujících policejní praxi a posílit solidární kampaň, která by donutila ruskou vládu k zastavení politických represí a mučení vězňů. Nejlepší den pro akce je 18. března – den prezidentských voleb v Rusku. Je to den, kdy je vládnoucí režim nejzranitelnější a událostem v zemi se dostane pozornosti celého světa.

Naléhavě oslovujeme všechny anarchistické, levicové, antifašistické a demokratické skupiny po celém světě a prosíme je, aby organizovaly jakékoliv akce vyjadřující nesouhlas s mučením a represemi v Rusku – u ambasád, konzulátů a dalších oficiálních úřadů Ruské federace v jejich zemích.

Naší zbraní je solidarita!


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme