Anarchistická federace

Stop mučení – zapoj se

V neděli 18. března proběhnou solidární akce pro ruské anarchisty!

V posledních měsících ruská Státní bezpečnostní služba FSB uvěznila několik anarchistů a antifašistů ve městech Penza a Petrohrad, a obvinila je z účasti v teroristické skupině. Důstojníci FSB hodiny mučili zadržené pomocí elektrického proudu a paralyzérů, bili je a ani se nesnažili zamaskovat zranění, která jim způsobili, a stopy po tomto fyzickém násilí. Ponižovali naše uvězněné kamarády. Snažili se je donutit k přiznání, jak to vyžaduje jejich vyšetřování, а k vzájemnému udávání. Tyto opravdové gestapácké činy ruské FSB nemohou vyvolat nic jiného než silný protest jakéhokoliv poctivého člověka, který se o tom dozví. Represe mají rozsáhlý charakter: ve stejnou dobu, kdy se odehrávala zadržení v Petrohradě, provedla FSB razie a zatčení anarchistů na Krymu.

Týden mezinárodní solidarity z 7. až 12. února ukázal odpor vůči represím v mezinárodním antiautoritářském hnutí po celém světě a v Rusku měl velký mediální ohlas. Ukázalo se ale, že pro zastavení represí to nestačí. Velmi brzy jsme se dozvěděli, že uvěznění anarchisté byli znovu mučeni a zastrašováni. Důstojníci FSB od nich chtěli, aby se distancovali od kampaně proti mučení a represím. Navíc po solidárních akcích ruská policie zahájila další vlnu represí proti těm, kteří se jich účastnili v Moskvě a Čeljabinsku. V Čeljabinsku FSB mučila zadržené anarchisty obviněné ze solidární akce, kterou policie klasifikovala jako chuligánství.

Je nutné pokračovat v akcích kritizujících policejní praxi a posílit solidární kampaň, která by donutila ruskou vládu k zastavení politických represí a mučení vězňů. Nejlepší den pro akce je 18. března – den prezidentských voleb v Rusku. Je to den, kdy je vládnoucí režim nejzranitelnější a událostem v zemi se dostane pozornosti celého světa.

Naléhavě oslovujeme všechny anarchistické, levicové, antifašistické a demokratické skupiny po celém světě a prosíme je, aby organizovaly jakékoliv akce vyjadřující nesouhlas s mučením a represemi v Rusku – u ambasád, konzulátů a dalších oficiálních úřadů Ruské federace v jejich zemích.

Naší zbraní je solidarita!


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)