Anarchistická federace

Stop mučení – zapoj se

V neděli 18. března proběhnou solidární akce pro ruské anarchisty!

V posledních měsících ruská Státní bezpečnostní služba FSB uvěznila několik anarchistů a antifašistů ve městech Penza a Petrohrad, a obvinila je z účasti v teroristické skupině. Důstojníci FSB hodiny mučili zadržené pomocí elektrického proudu a paralyzérů, bili je a ani se nesnažili zamaskovat zranění, která jim způsobili, a stopy po tomto fyzickém násilí. Ponižovali naše uvězněné kamarády. Snažili se je donutit k přiznání, jak to vyžaduje jejich vyšetřování, а k vzájemnému udávání. Tyto opravdové gestapácké činy ruské FSB nemohou vyvolat nic jiného než silný protest jakéhokoliv poctivého člověka, který se o tom dozví. Represe mají rozsáhlý charakter: ve stejnou dobu, kdy se odehrávala zadržení v Petrohradě, provedla FSB razie a zatčení anarchistů na Krymu.

Týden mezinárodní solidarity z 7. až 12. února ukázal odpor vůči represím v mezinárodním antiautoritářském hnutí po celém světě a v Rusku měl velký mediální ohlas. Ukázalo se ale, že pro zastavení represí to nestačí. Velmi brzy jsme se dozvěděli, že uvěznění anarchisté byli znovu mučeni a zastrašováni. Důstojníci FSB od nich chtěli, aby se distancovali od kampaně proti mučení a represím. Navíc po solidárních akcích ruská policie zahájila další vlnu represí proti těm, kteří se jich účastnili v Moskvě a Čeljabinsku. V Čeljabinsku FSB mučila zadržené anarchisty obviněné ze solidární akce, kterou policie klasifikovala jako chuligánství.

Je nutné pokračovat v akcích kritizujících policejní praxi a posílit solidární kampaň, která by donutila ruskou vládu k zastavení politických represí a mučení vězňů. Nejlepší den pro akce je 18. března – den prezidentských voleb v Rusku. Je to den, kdy je vládnoucí režim nejzranitelnější a událostem v zemi se dostane pozornosti celého světa.

Naléhavě oslovujeme všechny anarchistické, levicové, antifašistické a demokratické skupiny po celém světě a prosíme je, aby organizovaly jakékoliv akce vyjadřující nesouhlas s mučením a represemi v Rusku – u ambasád, konzulátů a dalších oficiálních úřadů Ruské federace v jejich zemích.

Naší zbraní je solidarita!


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Ohnivá lidovka pro ABC

31. 8. 2019, Praha

Benefiční veganská lidová kuchyně (tentokrát poněkud pálivá) na Salé …(více)

Social Screenings: The Wobblies

3. 9. 2019, Praha

Promítání v D-zóně …(více)

Lidová kuchyně pro srub Černorudých skautů

7. 9. 2019, Praha

Benefiční veganská lidová kuchyně na Salé …(více)

Critical Readings: Sara Ahmed - The Promise of Happiness (6)

12. 9. 2019, Praha

Čtení v D-zóně …(více)

DIY Karneval - Make Music, Not Weapons

14. 9. 2019, Praha

More info soon …(více)

RIOT OVER RIVER - společně proti rasismu 4

21. 9. 2019, Praha

Čtvrtý ročník antifašistického hudebního festivalu s dobrovolným vstupným. Přes dvacet kapel na venkovní a vnitřní scéně v Crossu, kousek od řeky. …(více)

Zažít Řehořovu jinak

21. 9. 2019, Praha

Pojďte si užít naši krásnou ulici plnou pohody, umění, dobrého jídla a pití. Všichni jsou zváni. …(více)

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat

5. 10. 2019, Praha

Benefiční koncert pro Kliniku …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)