Anarchistická federace

Stop mučení – zapoj se

V neděli 18. března proběhnou solidární akce pro ruské anarchisty!

V posledních měsících ruská Státní bezpečnostní služba FSB uvěznila několik anarchistů a antifašistů ve městech Penza a Petrohrad, a obvinila je z účasti v teroristické skupině. Důstojníci FSB hodiny mučili zadržené pomocí elektrického proudu a paralyzérů, bili je a ani se nesnažili zamaskovat zranění, která jim způsobili, a stopy po tomto fyzickém násilí. Ponižovali naše uvězněné kamarády. Snažili se je donutit k přiznání, jak to vyžaduje jejich vyšetřování, а k vzájemnému udávání. Tyto opravdové gestapácké činy ruské FSB nemohou vyvolat nic jiného než silný protest jakéhokoliv poctivého člověka, který se o tom dozví. Represe mají rozsáhlý charakter: ve stejnou dobu, kdy se odehrávala zadržení v Petrohradě, provedla FSB razie a zatčení anarchistů na Krymu.

Týden mezinárodní solidarity z 7. až 12. února ukázal odpor vůči represím v mezinárodním antiautoritářském hnutí po celém světě a v Rusku měl velký mediální ohlas. Ukázalo se ale, že pro zastavení represí to nestačí. Velmi brzy jsme se dozvěděli, že uvěznění anarchisté byli znovu mučeni a zastrašováni. Důstojníci FSB od nich chtěli, aby se distancovali od kampaně proti mučení a represím. Navíc po solidárních akcích ruská policie zahájila další vlnu represí proti těm, kteří se jich účastnili v Moskvě a Čeljabinsku. V Čeljabinsku FSB mučila zadržené anarchisty obviněné ze solidární akce, kterou policie klasifikovala jako chuligánství.

Je nutné pokračovat v akcích kritizujících policejní praxi a posílit solidární kampaň, která by donutila ruskou vládu k zastavení politických represí a mučení vězňů. Nejlepší den pro akce je 18. března – den prezidentských voleb v Rusku. Je to den, kdy je vládnoucí režim nejzranitelnější a událostem v zemi se dostane pozornosti celého světa.

Naléhavě oslovujeme všechny anarchistické, levicové, antifašistické a demokratické skupiny po celém světě a prosíme je, aby organizovaly jakékoliv akce vyjadřující nesouhlas s mučením a represemi v Rusku – u ambasád, konzulátů a dalších oficiálních úřadů Ruské federace v jejich zemích.

Naší zbraní je solidarita!


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Odpadledne A ječel III

19. 4. 2019, Plzeň

Připravujeme pro Vás další benefiční mejdan"Odpadlednea Ječel vol.3", který se uskuteční 19.4.2019 (pátek velikonoční) a samozřejmě ve svělém prostoru plzeňské Papírny. Začínáme v 13:30! …(více)

Benefice na Tattoo Circus

20. 4. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé …(více)

Benefice na bulharský prostor Fabrika Avtonomia

20. 4. 2019, Praha

Fabrika Avtonomia je kulturní samosprávný prostor v bulharské Sofii, který je založený na myšlenkách solidarity a anti-autoritářství. V současné době je pomalu jediným místem v bulharském hlavním městě, kde se dají pořádat DIY koncerty a akce experimentálnějšího ražení, nemluvě o rovnostářských politických aktivitách. …(více)

Public Assembly

23. 4. 2019, Praha

D-Zona collective will host a public assembly, open to everyone interested in learning more about our activities. Propositions and suggestions of those interested in actively collaborating are welcome. …(více)

promítání dokumentu Síť

24. 4. 2019, Plzeň

Represe proti antifašistům a anarchistům v Rusku – promítání s diskusí v družstevní kavárně Inkognito. …(více)

Promítání: Sacco a Vanzetti

25. 4. 2019, Praha

Promítání v Salé + večeře …(více)

Critical Readings - Franz Fanon

25. 4. 2019, Praha

čtení v D-zóně …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)