Anarchistická federace

Stop mučení – zapoj se

V neděli 18. března proběhnou solidární akce pro ruské anarchisty!

V posledních měsících ruská Státní bezpečnostní služba FSB uvěznila několik anarchistů a antifašistů ve městech Penza a Petrohrad, a obvinila je z účasti v teroristické skupině. Důstojníci FSB hodiny mučili zadržené pomocí elektrického proudu a paralyzérů, bili je a ani se nesnažili zamaskovat zranění, která jim způsobili, a stopy po tomto fyzickém násilí. Ponižovali naše uvězněné kamarády. Snažili se je donutit k přiznání, jak to vyžaduje jejich vyšetřování, а k vzájemnému udávání. Tyto opravdové gestapácké činy ruské FSB nemohou vyvolat nic jiného než silný protest jakéhokoliv poctivého člověka, který se o tom dozví. Represe mají rozsáhlý charakter: ve stejnou dobu, kdy se odehrávala zadržení v Petrohradě, provedla FSB razie a zatčení anarchistů na Krymu.

Týden mezinárodní solidarity z 7. až 12. února ukázal odpor vůči represím v mezinárodním antiautoritářském hnutí po celém světě a v Rusku měl velký mediální ohlas. Ukázalo se ale, že pro zastavení represí to nestačí. Velmi brzy jsme se dozvěděli, že uvěznění anarchisté byli znovu mučeni a zastrašováni. Důstojníci FSB od nich chtěli, aby se distancovali od kampaně proti mučení a represím. Navíc po solidárních akcích ruská policie zahájila další vlnu represí proti těm, kteří se jich účastnili v Moskvě a Čeljabinsku. V Čeljabinsku FSB mučila zadržené anarchisty obviněné ze solidární akce, kterou policie klasifikovala jako chuligánství.

Je nutné pokračovat v akcích kritizujících policejní praxi a posílit solidární kampaň, která by donutila ruskou vládu k zastavení politických represí a mučení vězňů. Nejlepší den pro akce je 18. března – den prezidentských voleb v Rusku. Je to den, kdy je vládnoucí režim nejzranitelnější a událostem v zemi se dostane pozornosti celého světa.

Naléhavě oslovujeme všechny anarchistické, levicové, antifašistické a demokratické skupiny po celém světě a prosíme je, aby organizovaly jakékoliv akce vyjadřující nesouhlas s mučením a represemi v Rusku – u ambasád, konzulátů a dalších oficiálních úřadů Ruské federace v jejich zemích.

Naší zbraní je solidarita!


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Procházka po Žižkově anarchistickém

12. 9. 2020, Praha

Komentovaná procházka dějinami anarchismu na Žižkově …(více)

Neposlušné Brno

24. 10. 2020, Brno

První ročník Knižního festivalu radikální imaginace …(více)