Anarchistická federace

Argentina: další policejní vražda

Nezvěstný anarchista Santiago Maldonado se stal obětí policejní zvůle.

Dvacátého října argentinská policie potvrdila, že tělo nalezené v řece Chubut patří anarchistovi Santiagu Maldonadovi. Santiago byl aktivní v boji za sebeurčení Mapučů. Zmizel před třemi měsíci po brutálních policejních raziích poblíž města Cushamen.
Komunita Mapučů čelí těžké policejní represi poté, co obsadila půdu, která je historickým dědictvím jejich předků. Jelikož byla tato půda od státu odkoupena oděvní korporací Benneton, zasazuje se policie o to, aby byl obchodní partner spokojený. Korporace totiž léta usiluje o upřednostnění práva na soukromý majetek před právem na historické území původních obyvatel, přestože půdu vůbec nevyužívá. Speciální protiteroristická jednotka (GEOF) provádí operace za použití těžké techniky, letectva a dronů. Dochází k vypalování domů, mučení a vraždění vzpurných bezzemků. Je zdokumentováno, že od roku 1983 zemřelo v Argentině rukou policie nejméně 2826 lidí, polovina z nich byli bezzemci mladší pětadvaceti let.

 

Z prohlášení Anarchistické federace Rosario:

„… státní represe se zaměřuje na ty, kteří jsou nebezpeční svou vitalitou a neústupností, na ty, kteří nesklánějí hlavu a nepřijímají nařízení systému. Proti represím, proti prekérní práci, za sebeurčení lidu. Za tyto naléhavé požadavky nepřestaneme bojovat.
Stát ukázal svou nejhorší tvář, „nucená zmizení“ jsou metodou vládnoucí třídy, využívanou k prosazování jejích zájmů. Jsou mediálním strašákem, který má demobilizovat odpor a ze všeho obviňovat ty dole.
Ani tak nejsou schopni zastavit obrovské lidové mobilizace v různých oblastech. Bojí se rozsahu, jaký nespokojenost nabrala, a hněvu našich lidí. Bojí se, že se kvůli pošlapané důstojnosti objevíme v ulicích celé země.“

 

Zdroje:
https://freedomnews.org.uk/anarchists-react-to-the-death-of-santiago-mondanaldo/
https://freedomnews.org.uk/argentina-family-of-disappeared-anarchist-furious-as-police-raid-mapuche/
https://freedomnews.org.uk/argentina-anarchist-still-missing-after-police-raid-against-mapuche-activists/


26.10.2017 Zahraniční sekretariát AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Od demokracie k osvobození

1. 10. 2018, Praha

Jaký je rozdíl mezi vládou a autonomní samosprávou? Přijď diskutovat s členem kolektivu CrimethInc. …(více)

All You Need Is Less

5. 10. 2018, Brno

Benefiční koncert na Food Not Bombs …(více)

Benefit pro Save the Syrian Children

6. 10. 2018, Praha

…(více)