Anarchistická federace

Řecko: proti škrtům

V řeckých městech se masivně protestovalo proti „levicovému“ utahování opasků.

Ve středu 17. května se začal v řeckém parlamentu projednávat neoliberální zákon, na jehož základě se sníží od roku 2019 mzdy a důchody, zato se zvýší daně a zavedou další antisociální reformy (např. možnost kolektivního propouštění státních zaměstnanců). Obyvatelé reagovali všeobecnou stávkou a vyšli do ulic. Do protestů se aktivně zapojili anarchisté.

„Pokud zákon projde, dostaneme se do velmi složité situace. Politici mluví o ekonomickém růstu, jenže ten se netýká nás ani našich dětí. Ten je tu pro kapitalisty,“ řekl jeden z demonstrantů.

Stávka ochromila dopravu, nemocnice a státní úřady (protestovaly i policejní odbory, ovšem svou práci, tedy zásah proti demonstrantům, odvedli policajti jako vždy vzorně).

Co se dělo v ulicích, na to se můžete podívat například tady:

https://youtu.be/XjuvJ6in9kk

a tady:

https://youtu.be/Cfm63O-eNEE

Přesto parlament navrhované reformy schválil. Řecká vláda chce naplnit státní kasu na úkor lidí, kteří za jejího působení zatím jen dál chudnou. Kde jsou Tsiprasovy předvolební sliby obyčejným lidem, že zruší úsporné programy? Teď slibuje zahraničním věřitelům, že bude splácet, a to podle jejich návodu ožebračováním svých voličů.

19.5.2017 AF

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

7. narozeniny INR

28. 5. 2017, Praha

Na minovém poli posilujícího postfašismu, národoveckého antifeminismu a všeprostupujícího neoliberalismu se snažíme vyhýbat všem nástrahám, které jsou zároveň motivací pokračovat dál. Stárneme s grácií a do krásy! …(více)

SOL!S: Otevřená schůzka a promítání

31. 5. 2017, Praha

Pražská solidární síť pořádá další otevřené setkání se svými příznivci. Tentokrát si pustíme krátký dokumentární film o stávce v belgické zbrojovce, kde se dělníci pod heslem "za stejnou práci, stejné platy" dožadovali rovných příležitostí.

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací

web Nakladatelstvi Anarchisticke federace

Podporujeme

Seberte pár týpků v černym

6. 6. 2017, Praha

Jeden z účastníků loňské demonstrace proti setkání nacionalistů přijde povyprávět o své zkušenosti se zadržením při jednom z taktických manévrů policie, který se používá k převzetí kontroly nad skupinou demonstrujících. …(více)

Klimakemp benefit

7. 6. 2017, Praha

Gattaca / Láje / Or / Výtěžek jde na organizaci Klimakempu. Krom toho je možné podpořit zapojením do jeho příprav nebo vyrazit na konci června na sever a zúčastnit se. Bude to krásné. …(více)

Benefice Pro Kliniku!

2. 6. 2017, Praha

Benefiční večer na podporu komunitního centra, možná nějakej ten křest, oslava života, veganské hody a možná i nějakej blešák. Více informací již velmi brzy. …(více)

Klimakemp 2017

21. 6. 2017, Most

Vy jste také limity. Pojeďte s námi na KLIMAKEMP. …(více)