Anarchistická federace

Řecko: proti škrtům

V řeckých městech se masivně protestovalo proti „levicovému“ utahování opasků.

Ve středu 17. května se začal v řeckém parlamentu projednávat neoliberální zákon, na jehož základě se sníží od roku 2019 mzdy a důchody, zato se zvýší daně a zavedou další antisociální reformy (např. možnost kolektivního propouštění státních zaměstnanců). Obyvatelé reagovali všeobecnou stávkou a vyšli do ulic. Do protestů se aktivně zapojili anarchisté.

„Pokud zákon projde, dostaneme se do velmi složité situace. Politici mluví o ekonomickém růstu, jenže ten se netýká nás ani našich dětí. Ten je tu pro kapitalisty,“ řekl jeden z demonstrantů.

Stávka ochromila dopravu, nemocnice a státní úřady (protestovaly i policejní odbory, ovšem svou práci, tedy zásah proti demonstrantům, odvedli policajti jako vždy vzorně).

Co se dělo v ulicích, na to se můžete podívat například tady:

https://youtu.be/XjuvJ6in9kk

a tady:

https://youtu.be/Cfm63O-eNEE

Přesto parlament navrhované reformy schválil. Řecká vláda chce naplnit státní kasu na úkor lidí, kteří za jejího působení zatím jen dál chudnou. Kde jsou Tsiprasovy předvolební sliby obyčejným lidem, že zruší úsporné programy? Teď slibuje zahraničním věřitelům, že bude splácet, a to podle jejich návodu ožebračováním svých voličů.


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Marné čekání

26. 11. 2017, Praha

Tato akce bude pojata mezinárodně – bude se konat v den narozenin neprávem odsouzeného ukrajinského aktivisty Olexandra Kolčenka, 26. listopadu, na různých letištích ve světě. …(více)

Benefice na Salé

2. 12. 2017, Praha

Bude to stejně skvělé jako loni, možná i o fous lepší! Letošní téma bude VESMÍRNÉ, tak se nestyďte podle toho obléknout. Welcome drinky budou, jídlo bude, zábava bude, všechno bude, tak doražte a vemte kámoše! …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme