Anarchistická federace

Podporu stávkujícím!

Anarchistická federace vyjadřuje svou podporu stávkujícím řidičům veřejné dopravy a zaměstnancům fabriky Mitas.

Zaměstnanci zlínské továrny na pneumatiky Mitas plánují v úterý 11. dubna na několik hodin zastavit výrobu, aby tak podpořili svůj oprávněný požadavek na navýšení mezd. Ty se totiž pohybují v průměru okolo 14 000 korun, které vedení podniku nechce zvýšit navzdory ziskům firmy pohybujícím se kolem miliardy korun ročně. Kapitalistická logika firmy je jednoznačná: co největší zisky při co nejmenších nákladech. A tak i přes velké zisky v kapsách vlastníků pracují zaměstnanci za směšné mzdy.

Další stávka, tentokrát celorepubliková, proběhne o několik dní dříve, a to 6. dubna. Vyhlásil ji Odborový svaz dopravy, protože se v některých krajích stále nepodařilo dohodnout na navýšení plateb dopravcům. Stávka je důsledkem dlouhodobé neochoty hledat řešení ze strany některých krajů. Zdá se, že politici rádi řídí své úřady jako firmu, což znamená co nejnižší náklady bez ohledu na to, jaký dopad to má na pracující. Dopravci jsou v soutěži o získání smlouvy s kraji nuceni nabídnout co nejnižší cenu, což se následně neodrazí jinde než na platech řidičů.

Jedním z projevů kapitalistického pořádku je tzv. pracující chudoba, to znamená, že i když dřete od nevidím do nevidím, stále jste po zajištění životních potřeb sebe a své rodiny na nule nebo se chytáte do dluhových pastí. Pracující jsou nuceni zasvětit své životy tvorbě profitu svých zaměstnavatelů. Chtít důstojnější ohodnocení své dřiny, je to nejmenší, co mohou požadovat. A mohou si být jisti, že anarchistky a anarchisté stojí na jejich straně.

Pokud chcete stávkujícím vyjádřit podporu, můžete to udělat třeba výlepem plakátů, které jsme při této příležitosti připravili – ke stažení ZDE.

Související odkazy:
http://a2larm.cz/2017/04/odborari-zlinskeho-mitasu-ohlasili-stavku/
http://a2larm.cz/2017/03/hrozi-nepokoje-rika-odborar-pripravujici-stavku/
http://denikreferendum.cz/clanek/24955-autobusy-6-dubna-nevyjedou-shodly-se-odbory-po-krachu-jednani-s-kraji


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Ne turecké invazi! Solidaritu s Rojavou!

16. 10. 2019, Praha

★Nenechme obyvatele Rojavy osamocené! Projevme jim naši solidaritu! ★Braňme ženskou revoluci v Rojavě! ★Vyvíjejme tlak na českou vládu a jejím prostřednictvím na mezinárodní instituce, jež mají v rukou nástroje k zastavení turecké agrese! …(více)

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka na Iniciativu Za barem

26. 10. 2019, Praha

Klasická sobotní lidovka, kde se můžete dozvědět více o nově vzniklé skupině Za barem, dobře se najíst a přispět na zajímavý projekt. …(více)

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)