Anarchistická federace

RPG smrdí. Byty lidem!

Vadí vám bezohlední spekulanti s bydlením, kteří parazitují na lidech a společnosti? Pak podpořte 30. října protestní akci v Ostravě.

RPG smrdí

V neděli 30. října se v Ostravě koná „Den proti spekulantům s bydlením“. Akce kombinující protest a zábavu začíná ve 13.00 v ulici Žofinská (za Domem knihy) a pořádá ji ostravská iniciativa Probuď domy. Anarchistická federace (AF) tuto akci podporuje a přidává se k výzvě pořadatelů. Neprivilegovaní nejsou utlačováni a vykořisťováni kapitálem jen na pracovištích (ať už přímo na nich či tím, že jsou jim zapovězena, např. kvůli barvě pleti), ale i ve sféře uspokojování svých základních potřeb, mezi které patří zejména bydlení. Dopady jsou dvojí: nadýmající se kapsy spekulantů na straně jedné a atomizovaná, prekarizovaná a frustrovaná společnost na straně druhé. Vyzýváme proto všechny anarchistky a anarchisty, kteří mají tu možnost, aby nedělní akci podpořili svou účastí. Města mají patřit lidem, ne spekulantům!

O kulturní doprovod průvodu se postarají Raveboy, Mik-mik, Dynasteel, Majk Fejk či Daša Fon Flaša. Po akci bude na Hlubině pokračovat hudební afterparty.

Autonomní sociální centrum Klinika organizuje společný odjezd z Prahy. Sraz pro ty, kdo by chtěli jet už v sobotu bude sraz v 15:15 na pražském Hlavním nádraží u pokladen. Na místě bude možnost přespání (spacáky s sebou). Pro ty, kteří chtějí jet až v neděli, bude sraz v 9:15 tamtéž. (Více informací na https://www.facebook.com/events/175344409588403/)

Komentář k akci od Probuď domy:
Realitní společnost RPG Byty je symbolem zločinné privatizace státního majetku, která bolí dodnes. Méně známý je ovšem fakt, že společnost byla v roce 2015 za nepřehledných podmínek prodána na klíč vytvořeným firmám, které přes prostředníky v Lucembursku a Holandsku vlastní obří americký investiční fond Blackstone. Tento fond je někdy vyobrazován jako „supí“ společnost, protože přichází do regionů, které jsou v úpadku, aby využil decimace pro svůj vlastní prospěch. Ani stávající situace mnohých nájemníků RPG Bytů není jednoduchá. Podle zkušeností ze Španělska či Spojených států by však mohla být ještě mnohem horší. Jsme svědky toho, co se děje v mnoha evropských městech. Ty podléhají krátkodobým finančním zájmům na úkor kvality života obyvatel a možnosti promluvit do budoucí podoby města. RPG je v tomto případě jedním ze symbolů tohoto procesu, který zcela konkrétně dopadá na lidi na Severu Moravy.
Pojďme do ulic dát hlasitě najevo, že město patří lidem, ne spekulantům! Zkusme vyčistit město od spekulací s bydlením!

Více o společnosti RPG Byty a se dočtete v posledním čísle Nového Prostoru nebo na Deníku Referendum: V Ostravě se příští týden koná protest proti společnosti RPG Byty. Doporučujeme také rozhovor s pořadateli na A2larmu: Po Bakalovi může být ještě hůř.

Událost na radaru: https://radar.squat.net/en/node/110571
Událost na FB: https://www.facebook.com/events/325674811133835/
Probuď domy: https://www.facebook.com/probuddomy/


Verze pro tisk 25.10.2016 26.10.2016 AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

1+6+1. narozeniny Salé

6. 3. 2020, Praha

Každé hnutí potřebuje fyzický prostor. Salé nám ho nabízí už několik let. Důvod k oslavě. Živá hudba garantována v Bike_Jesus na Štvanici …(více)

Benefit na podporu politických vězňů v ruské kauze Síť

6. 3. 2020, Hradec Králové

Koncert na podporu ruských anarchistů odsouzených k dlouholetým trestům …(více)

Pátek 13. pro Food Not Bombs Kolín

13. 3. 2020, Kolín

Koncert a party na podporu místní buňky Jídla místo zbraní …(více)

Odpadledne a ječel 4

28. 3. 2020, Plzeň

Osvědčená tatérská kulturně osvětová benefiční akce, která se koná tradičně v plzeňské Papírně. Benefice pro Limity jsme my, Bosque Medicinal a Záchrannou a odchytnou službu pro zvířata Karlovy Vary. Zahrají Pio Squad, Esazlesa, Protijed, Manon Muert, Vont a další. Nebudou chybět Djs Evil Produst, JB, Tony Magor Vrtačka a Marek. Součástí budou přednášky, promítání dokumentů, benefiční bazar, infostánky a distra, sítotiskový a zinařský workshop, prodej tisků a flashů od zúčastněných tatérů. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

23. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)