Anarchistická federace

A3: Prezident Lynč

Zeman povýšil své xenofobní štvaní o výzvu k ozbrojování. Pokud ho máte ve stejné „úctě“ jako my, stahujte, tiskněte a šiřte srpnové číslo nástěnných novin A3.

A3

Ostrý letní žár může způsobit úžeh a dočasně zatemnit mysl. A na pražských Hradčanech se slunce opíralo do hradních střech ostošest. Člověk by si řekl, že právě nevybíravé sluneční paprsky jsou příčinou toho, že hradnímu pánovi začalo strašit ve věži. Slunce je v tom však nevinně. Symptomy duševní slabosti můžeme totiž pozorovat dlouhodobě a stav pacienta se nezlepšuje.

Proč nevyužít toho, že stát funguje jako soukromá pojišťovna pro odchovance prognostického ústavu, kteří si mezi sebou rozdělili moc a samolibými úšklebky to dávají všem najevo. A tak Hrad dostane sto milionů na bezpečnostní opatření, protože prezident Zeman se domnívá, že je možným cílem teroristických útoků. Jak jinak si dodat na vlastní důležitosti a ještě to nechat zaplatit ty pitomce, co pro něj (nebo proti němu) hodili lístek do urny, nebo ty, co nikam nic nehodili a raději šli na jedno točené, aby pak u stolu zopakovali staré moudro, jak u koryta akorát vystřídá nažraný prase hladová svině.

Můžeme teď hádat, jak velký kanón si vlastně za ten obnos může opatřit. Evidentně nic, co se dá nosit v kapse či kabelce, to asi nebude. Menší střelné zbraně doporučil spíše řadovým občanům. Na mysli měl nejspíš hlavně ty, kteří v minulosti při xenofobních demonstracích skřípali zuby při pohledu na antifašisty a volání „Ať žije Zeman“ prokládali rykem: „Pusťte nás na ně!“

„Prezident se také vyslovil pro to, že by se občané měli kvůli terorismu vyzbrojovat,“ uvedla poslední červencový den Česká tisková kancelář. Po exhibici, při níž si prezident zanotoval, i když ty noty kroutil jak paragrafy, s rasistou Konvičkou na pódiu hymnu, se tak teď pro změnu postavil do jedné řady s rasistou Matějkou z SSO, který se také svého času dal slyšet, že bude-li v ulicích víc střelných zbraní, bude tam bezpečněji. Poslední dobou je trendy vydávat dojmy za pojmy a ignorovat experty z konkrétních oborů. Stejně jako odborné studie vyvrací blábol o tom, že migrace je „řízená invaze“, jiné zas dokazují, že společnost plná zbraní je mnohem nebezpečnější a navíc se v ní projevuje nechtěný efekt tzv. závodu ke dnu. Jenže takovými studiemi si demagogové a populisti utírají zadky a věří, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou. Naneštěstí s takovou politikou slaví u mnohých úspěch. Věř v pitomost a víra tvá ti dá dočasný pocit uspokojení.

Může ale jít taky o prezidentovu vstřícnost vůči zbrojařské lobby. Není to tak dávno, co se poklonil zbrojovce Sellier & Bellot za to, jak rychle jí rostou tržby a zisky za export munice do mnoha zemí světa. A co teprve, kdyby pomohl zvýšit i prodej tuzemský! Původně si k tomu vybral armádu, ale asi to nebylo dost. Na okraj poznamenejme, že zbraně a munice české výroby se ve velkém objevují v rukou diktátorů a v problémových oblastech. Prachy sem, ale důsledky, které tenhle krvavej kšeft způsobí, ať zůstanou za ostnatým drátem na hranicích Evropy nebo utopené ve Středozemním moři.

V Ústavě ČR, čl. 54, odst. 3 se praví: „Prezident republiky není z výkonu své funkce odpovědný.“ (Mimochodem v Trestním zákoníku se to označuje jako „nepříčetnost“.) Odhlédneme-li od toho, že se prezident skutečně do puntíku podle tohoto odstavce chová, je zřejmé, že co neprošlo jeho spoluzpěvákovi Konvičkovi, je u prezidenta trestně nepostižitelné. Pokud tedy nabádá majitele střelných zbraní, aby je doma neoprašovali jako suvenýr, ale používali je, staví se do pozice soudce Lynche. Za chvíli totiž může taky říct, že to on stanoví, kdy bylo nutné tyto zbraně použít. A není ani vyloučené, že přestane mluvit o zbrojních průkazech. Populisticky se ohání nebezpečím terorismu, aby ospravedlnil svou protihumánní štvavou politiku, a tak se brzy můžeme dočkat i toho, že bude beztrestně podněcovat třeba k preventivnímu lynčování. Vysloužilce pro nový Ku-klux-klan posbírá na pódiích snadno.

Člověk nevychází z úžasu a nevěřícnými slovy „To se snad úplně posral“ komentuje s pohledem k Hradu každý nový blábol jeho šéfa, popřípadě jeho věrných hradních poskoků. Někdy přichází na mysl, jestli tam z dlouhé chvíle nehrajou hru o větší pitominu. Standarta „Pravda vítězí“ tak nad Hradem působí velmi nepatřičně a opravdu by se tam lépe vyjímaly ony červené trenky, s každým blábolem víc a víc podělané.

A3 (srpen 2016) ke stažení ZDE.

Stahujte, tiskněte, lepte!

Nástěnné noviny A3 vydává Anarchistická federace každý měsíc. Jsou určené zejména k šíření prostřednictvím výlepu v ulicích či vyvěšování na pracovištích a ve školách.


Verze pro tisk 1.8.2016 Nakladatelství A3
Jak pomoct anarchistkám a anarchistům v Rusku a Ukrajině
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Odkazy