Anarchistická federace

Fotbal bez hranic

Zpráva o tradičním antirasistickém turnaji

O víkendu 6. až 8. května proběhl ve Věžničce nedaleko Jihlavy další ročník turnaje Fotbal proti rasismu, a to již devátý v pořadí, s aktuálním podtitulem „Fotbal bez hranic“. K tomu pořadatelé s předstihem poznamenali: „Nyní považujeme pořádání Fotbalu proti rasismu za zásadnější než kdy dříve vzhledem ke vzrůstajícím nenávistným a xenofobním náladám mezi lidmi – vyhrožování lidem, kteří pomáhají uprchlíkům a uprchlicím, vytváření seznamu vlastizrádců a vlastizrádkyň, zneužívání hájení práv žen k obhajobě islamofobního postoje, přitvrzující represe ve jménu hájení evropských hodnot, neschopnost médií o tom všestranně informovat a jednoduše odmítání pomoci lidem ve velmi těžké životní situaci. S tím nesouhlasíme a nehodláme se s tím smířit.“

Turnaje ve Věžničce jsou vždy kombinací sportu, zábavy, hudby, politiky a dobrého jídla. Nejinak tomu bylo i letos. Přehnaná soutěživost je tu zapovězena stejně jako sexistické, rasistické či homofobní projevy. Politicky osvětový rozměr zastoupila přednáška NESEHNUTÍ o vývozu českých zbraní. Podle prezentovaných informací 53 % z ceny všech vyvezených českých zbraní skončilo v zemích, které lidskoprávní organizace považují za nesvobodné či částečně nesvobodné. Bohatá hudební produkce vyplnila páteční i sobotní večer. O další kulturu se postaral divadelní soubor nesoucí název Dřina a papír s parádní hrou Gilgameš, kterou hraje již léta. I samotný fotbálek byl super. Napočítali jsme 22 týmů, které se do turnaje přihlásily. Jeden z nich zčásti tvořili i členové a členky AF. Někteří však coby pomyslný hřeb turnaje vyzdvihli jídlo od Cocina perdida.

Vedlejší aktivitou bylo pořízení solidární fotografie na podporu lublaňského squatu Tovarna Rog. Ten funguje již 10 let v bývalé továrně na kola a v posledních měsících nad ním visí hrozba evikce, o kterou usiluje vedení města.


Verze pro tisk 17.5.2016 18.5.2016 AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Odpadledne A ječel III

19. 4. 2019, Plzeň

Připravujeme pro Vás další benefiční mejdan"Odpadlednea Ječel vol.3", který se uskuteční 19.4.2019 (pátek velikonoční) a samozřejmě ve svělém prostoru plzeňské Papírny. Začínáme v 13:30! …(více)

Benefice na bulharský prostor Fabrika Avtonomia

20. 4. 2019, Praha

Fabrika Avtonomia je kulturní samosprávný prostor v bulharské Sofii, který je založený na myšlenkách solidarity a anti-autoritářství. V současné době je pomalu jediným místem v bulharském hlavním městě, kde se dají pořádat DIY koncerty a akce experimentálnějšího ražení, nemluvě o rovnostářských politických aktivitách. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Public Assembly

23. 4. 2019, Praha

D-Zona collective will host a public assembly, open to everyone interested in learning more about our activities. Propositions and suggestions of those interested in actively collaborating are welcome. …(více)

promítání dokumentu Síť

24. 4. 2019, Plzeň

Represe proti antifašistům a anarchistům v Rusku – promítání s diskusí v družstevní kavárně Inkognito. …(více)

Promítání: Sacco a Vanzetti

25. 4. 2019, Praha

Promítání v Salé + večeře …(více)

Critical Readings - Franz Fanon

25. 4. 2019, Praha

čtení v D-zóně …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)