Anarchistická federace

Pozvánka na První máj

Zveme všechny anarchisty a anarchistky do ulic, aby si připomněli kořeny Prvního máje i současné boje.

První máj

První máj se blíží a je jasné, že během něj nebudou v ulicích chybět zejména anarchisté a anarchistky, pro něž tento den není jen vyprázdněným a kdekým zneužitým Svátkem práce, ale zejména připomínkou dlouhého období sociálních bojů. Ty nebyly jen požadavkem osmihodinové pracovní doby, ale i zápasem o svržení vykořisťovatelského kapitalistického systému a jeho nahrazení svobodnou, rovnostářskou a zdola organizovanou společností. Není proto tedy ani divu, že kořeny Prvního máje jsou spojeny s justiční vraždou chicagských anarchistů v roce 1887 a že první prvomájové demonstrace v roce 1890 u nás aktivně spolupořádali právě anarchisté.

Na Prvního máje ale propojujeme minulost s přítomností a budoucností. Předkládáme vizi společnosti, v níž by sobectví bylo nahrazeno solidaritou, diskriminace rovností a sociální útlak ekonomickou samosprávou. Ukazujeme na současné boje proti neoliberální ideologické hegemonii, proti různým formám xenofobie a rasismu, proti policejní represi zaměřené na antiautoritářské hnutí a na druhé straně za autonomní způsoby sebeorganizace v různých sférách života.

Tady je přehled některých akcí, kterých se můžete na Prvního máje zúčastnit:

Připomínka kořenů Prvního máje
Praha, Střelecký ostrov, 10.00
Neformální setkání anarchistů a anarchistek na místě, kde se konalo první dělnické prvomájové shromáždění v Praze v roce 1890. Po položení květin k památníku této události společný odchod na demonstraci platformy ZPX.
https://www.facebook.com/events/706299676178632/

Demonstrace proti daňovým rájům
Praha, Náměstí Republiky, 11.00
Ukrývat majetek v daňovém ráji dnes není nutně zločin. Měl by být. Není možné, aby ti nejbohatší z naší společnosti neplatili daně, zatímco většina z nás má problém vyjít od výplaty k výplatě!
Pořádá platforma Zleva proti xenofobii (ZPX).
https://www.facebook.com/events/1765653953654443/

Spolu-pracujeme na budoucnosti!
Praha, Alšovo nábřeží
Navazující akce za účasti různých antikapitalistických i antiautoritářských skupin. Pracujme na socialismu, feminismu, záchraně planety, antifašismu!
https://www.facebook.com/events/1035789773123184/

ABC MayDay afterparty
Praha, klub 007 Strahov, 18.00
Benefiční koncert a večeře od kolektivu Černá kuchyně. Tortilly a grilovačka, infostánky a distra. K poslechu i tanci zahrají kapely Zeměžluč, Kung-Fu Girlz a Vole. Vstup 100-150 Kč.
https://radar.squat.net/en/node/74670

Severočeský anarchistický 1. máj 2016
Teplice, park před vlakovým nádražím, 10.00
Navazujeme na víc jak 100 let starou tradici severočeských anarchistů odborářů, pracujících a studentů pod heslem „Anarchismus žije, alternativa existuje!“ Na programu je anarchistický piknik v Teplicích, společný výlet do Duchcova, procházka městem pod černorudými prapory, pietní akce na duchcovském hřbitově u hrobů anarchistů a beseda o anarchismu s členy a členkami Severočeské anarchistické federace.
https://www.facebook.com/events/1010490189026616/

1. máj v KLUBe
Košice, KLUB, 13.00
1. máj je nepísaným sviatkom celosvetového sociálneho hnutia, antifašizmu a bojov za spravodlivejšiu spoločnosť. Stav sa v tento deň v KLUBe kde sa pokúsime spoločne pozrieť nato ako to vlastne stým naším lokálnym (ale aj globálnejším) aktivizmom vlastne je. Zapoj sa do diskusií, ochutnaj vegánske jedlá o akých si ešte nepočul/a, prehrab sa v anarchistickej/ samizdatovej knižnici a to všetko za doprovodu skvelého dídžeja.
https://www.facebook.com/events/221851861536314/


Verze pro tisk 23.4.2016 AF
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Rave4Rojava ★ benefiční after-party

29. 11. 2019, Praha

Benefiční after-party po stávce #FridaysForFuture 29. 11. Vstupné dobrovolné, všechny vybrané peníze budou poslány Kurdskému červenému půlměsíci / Heyva Sor a Kurdistanê e.V. Akci pořádá platforma Výbor na obranu revoluce v Rojavě. #Riseup4Rojava ★★★ VÍCE INFO BRZY …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Předvánoční bezpeněžní zóna

7. 12. 2019, Plzeň

Bezpeněžní zóna je prostor, kde se nic neprodává a nekupuje, přesto mohou být naplněny přímé potřeby našich tužeb. Je spousta nevyužitých nebo nepotřebných věcí, které mohou být jinými lidmi smysluplně využity. Přineste je nebo se jen přijďte podívat, jak bezpeněžní zóna funguje. …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)