Protiklad šedi
Promítání dokumentárního filmu …(více)
Sobota 20. února bude věnovaná autonomnímu sociálnímu centru Klinika.
Autonomní sociální centrum Klinika vyhlásilo po roce druhý akční Den pro Kliniku, a to na sobotu 20. února: „Různá místa, různá města, jeden cíl – podpora autonomních a nezávislých prostorů, ať už těch existujících nebo těch, které zatím žijí jen ve vaší fantazii. Klinikou by to nemělo končit, ale začínat.“
Zapojit se může každý, jak aktivně, tak pasivně. Budou se konat koncerty, párty, besedy a další akce, na které jsou všichni srdečně zváni. Zapojit se ale můžete i prostřednictvím pořízení fotografie (nejlépe kolektivní), vyvěšením transparentu či rozdáním letáčků na podpor Kliniky apod. Budeme rádi, když nám pošlete krátký report, popř. fotku z vašich akcí.
„Akce by měla nejen napomoci k udržení existence Kliniky, ale probudit různé lokální komunity a dát jim sebevědomí k sebeorganizaci. 20. únor by tak měl být nejen dnem pro jeden dům na Žižkově, ale především apel na to, že společnost potřebuje svá centra samosprávy, kde můžou lidi svobodně tvořit, žít nebo se vzdělávat a která můžou inspirovat k nekomerčnímu přístupu k životu a měnit svět kolem sebe.“
https://www.facebook.com/events/179253722436697/
Z chystaných akcí:
Každé město potřebuje svoji…
Brno, Vegalite (Slovákova 10)
Od 15.30. Debata, jejímž cílem je představit širší veřejnosti, jaký smysl mají v současných městech autonomní centra a další otevřené prostory. Pozvání přijali zástupci amsterdamského ADM, košického Klubu a pražské Kliniky. Budeme s nimi diskutovat například o tom, jaké společenské a kulturní aktivity v autonomních centrech obvykle probíhají, v čem mohou hrát autonomní centra nezastupitelnou úlohu pro své okolí i širší společnost či co přinášejí autonomní centra navíc oproti tradičním komerčním a veřejným institucím.
https://www.facebook.com/events/469016386636075/
Koncert Or + Vlněna
Brno, Skleněná louka (Kounicova 23)
Od 20.00.
https://www.facebook.com/events/179253722436697/
Den pro Kliniku vol. II | Tři ocásci
Brno, Tři Ocásci (Gorkého 37)
V 18:30 si dáme společnou nalezenou večeři, vlastní kulinářské výtvory budou samozřejmě vítány.
Ve 20:00 zahrajeme Pub quiz na téma squatování o lákavé ceny - trička a tašky Kulturou proti chátrání!
https://www.facebook.com/events/1697772943835462/
Den pro Kliniku v Inkognitu
Plzeň, družstevní kavárna Inkognito (Husova 24)
Po roce si budeme v Inkognitu opět povídat o autonomním sociálním centru Klinika v rámci informačně benefičního večera. Besedy se zúčastní zástupce kolektivu Klinika a součástí večera bude také benefiční raut. A kdo bude chtít, může se zapojit do pořizování fotografií na podporu žižkovského autonomního centra.
https://www.facebook.com/events/1718758485002705/
Benefice pro Food Not Bombs Pardubice
Pardubice, Divadlo 29
Benefiční koncert pro Food Not Bombs Pardubice a na podporu Autonomního sociálního centra Klinika. Od 18.00. Zahrají: Tummo, Nulajednanulanula, 0RsES. Vstup dobrovolný. K dispozici vegan občerstvení.
https://www.facebook.com/events/204276816586939/
Koncert Makrohang a Inheritance
Slavičín, Orlovna
Od 20.30.
https://www.facebook.com/events/1030537220336622/
Benefiční večer Studia Paměť pro Kliniku
Praha, Studio Paměť (Soukenická 29)
Divadlo Na tahu (zal. 1975), Nejhodnější medvídci (zal. 1988) a Ojebad (zal. 2006) – tři DIY divadla tří generací společně sdílející Studio Paměť se připojují ke Dni pro Kliniku Vol. II. Vstupné 100 Kč, platí i účinkující. Od 19.00. Výtěžek akce bude převeden na transparentní účet Kliniky.
https://www.facebook.com/events/1008243315904231/
Den pro Kliniku v Zázemí
Praha, Zázemí (Bartolomĕjská 13)
Od 16.30. Vystoupí Zee Murová &Vojtěch Černý, basnířka Anna Kaczmarska, kapela Paralelní Zapojení, básník Martin Drahorád, Jakub Caha & Anežka Prosecká, Vlastimil Shaana Šantroch, Kamil Marcel Hodáček, Klezmer mir egal.
https://www.facebook.com/events/999688103454142/
Punto klub a Dunění.cz pro Kliniku
Praha, Punto (Kroftova 1)
Od 21.00. Přijďte si pro nějaký pozitivní vibrace a zabrouzdejte do tajemnějších vod drum&bassu.
https://www.facebook.com/events/152588118451973/
Sběrné suroviny pro Kliniku
Praha, Sběrné suroviny (Krymská 2)
Od 19.00. Víkendovej mejdánek na podporu Kliniky. Zahrají: Cigarette syndrome, Evil Buddhist and the cyclop Apes, Maniac.
https://www.facebook.com/events/1529368174029746/
HC Krev/ Pravěk zvou na Den pro Kliniku
Praha, Bubenečská nádražka
Od 19.00. Vystoupí: Vole, Godot Youth, Brünner Todesmarsch a další. Vstup dobrovolný.
https://www.facebook.com/events/544287765747314/
Koncert Ravelin 7, OTK, Mutanti hledaj východisko
Praha, Panoptikon Barikáda (Náměstí Barikád 1)
Od 18.00. Po koncertě DJs.
https://www.facebook.com/events/1054317191272740/
Promítání dokumentárního filmu …(více)
Street párty před ambasádou USA …(více)
Antiautoritářské publikace v akci! …(více)
Protest proti klerofašismu …(více)
„Musíme se zachránit navzájem.“ Dean Spade o utopiích, anarchismu a vzájemné pomoci
denikalarm.cz 26.1.2025Představit si svět bez kapitalismu není těžké. Stačí se jen pořádně rozhlédnout
denikalarm.cz 11.1.2025„Mapy nejsou politicky neutrální,“ říká Ahmad Gharbieh, který se zabývá konflikty na Blízkém východě
denikalarm.cz 6.1.2025