Anarchistická federace

Ani za zdí nejste sami

Solidární pozdrav našemu kamarádovi Martinovi.

antifénix

Ve čtvrtek 24. 12. kolem 21. hodiny se sešlo před pankráckou vazební věznicí, kde je v současnosti jako jediný z obviněných v rámci operace Fénix držen náš kamarád Martin, asi 20 anarchistů a anarchistek.

Akce probíhala tentokrát spíše v poklidném duchu. Přítomní se mohli zahřát čajem přineseným ve várnici. Symbolicky zapálili prskavky na znamení toho, že ani v tento večer, který většina lidí tráví v rodinném kruhu, na našeho kamaráda Martina nezapomínáme.

Z mobilní repro soustavy zazněl předem namluvený projev, ve kterém řečník kromě naší podpory zavřenému soudruhovi zdůraznil širší souvislosti věznění a vězeňského systému.

Zaznělo tak mimo jiné, že vězni jsou ve většině případů lidé jako my. Že pouze podlehli tlaku honby za úspěchem, který dopadá na každého z nás. Že máme k těmto lidem určitě blíž než k těm, kteří zákony tvoří a ovládají represivní aparát (přičemž ti se do vězení dostanou jen málokdy, ať už páchají cokoliv).

Pouštěla se také reprodukovaná hudba a došlo i na několikeré skandování hesla „Naší zbraní je solidarita“.

Celá akce trvala necelou hodinu a neobešla se bez přihlížení uniformovaných i „tajných“ příslušníků. Zakončena byla ve 22 hodin. Přesně ve 22.03 neopomněla hlídka těch uniformovaných napomenout účastníky, kteří se už chystali rozejít, že by se měli ztišit, protože začal noční klid. Zřejmě aby bylo jasné, kdo tady bude mít poslední slovo.


Verze pro tisk 27.12.2015 AF-Praha

Píšou jinde

Odkazy