Anarchistická federace

Uhlí, nebo život

Anarchisté se zapojili do kampaně iniciativy "Limity jsme my".

Anarchisté a anarchistky se individuálně zapojili do kampaně iniciativy Limity jsme my, která zorganizovala na 11. června protesty kvůli hrozbě prolomení limitů těžby hnědého uhlí a likvidace obce Horní Jiřetín. Svévole, s jakou chce vláda zasahovat do stavu životního prostředí, ale i do životů lidí, je dostatečným důvodem, proč podobnou akci podpořit, a to bez ohledu na fakt, že kampaň byla organizátory připravena napříč „eko“ skupinami všeho druhu a s předstihem, takže měla celkem širokou kladnou odezvu.

A zpochybňujete základní kameny kapitalistické demokracie – firma má usilovat o zisk,“ řekl reprezentantům kampaně Limity jsme my zaměstnanec Severní energetické, jenž nechápe, co je na další těžbě špatného. Tím v podstatě shrnul i přístup odborů, které najednou jako o život bojují za horníky, aby nepřišli kvůli těžebním limitům o práci. Ony i zglajchšaltované odbory u nás usilují o (svůj) zisk. Jinak by zřejmě na straně zaměstnanců stály pokaždé a důsledně, a ne tak výjimečně jako v tomto případě, kdy „náhodou“ současně hájí zájmy uhlobaronů a jimi naaranžovaných vládních maňásků.


Verze pro tisk 13.6.2015 30.9.2015 AF-Východ
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Support your squat - benefice pro Kliniku

8. 10. 2019, Praha

Punx for punx! Žádný sraní, každá kapela hraje 20-30 minut, mezi kapelama max 10 minut výměna kabelů. Start 16:30, konec ve 22:00 a pak v 22:00 rozjede mohutnou afterparty DJ Stopex Twin - budem tančit až do rána! …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)