Anarchistická federace

Smrt č. 7 / Drunk nach Osten č. 3,5

Recenze na split dvou HC/punkových zinů.

obálka

Jeden tlustej sešit a v něm hned dva ziny, jejichž vydavatelé „soutěží“, kdo toho víc vystřihne a nalepí. Pro gramotností oplývající punks příjemná záležitost, v níž se dočtou o kapelách, které nejenže dělají slušný rámus, ale také přemýšlí nad tím, co se děje kolem nich.

V případě Drunk nach Osten jde spíš o „polotovar“, v němž naleznete starší materiály do připravovaného a nevydaného čtvrtého čísla, které bylo autorovi líto vyhodit do koše. Jeho snaha o mapování východoevropské punkové scény mu totiž už nepřinášela takové potěšení jako v době, kdy informace nebyly tak snadno dostupné a člověk si užíval kouzla objevování. V této části najdete materiál o kazašské kapele Adaptacija, která se na jedné straně hlásí k anarchismu, ale zjevně jí nedělalo problém hrát na koncertech pořádaných nacionálními bolševiky. V tour reportu autorova bandu Festa Desperato oceňuji, že se věnuje popisu navštívených míst a jejich fungování, konkrétně wrocławského centra CRK a ADK Berza v městě Ruda Śląska. Následuje přehled prvních punkových kapel v Maďarsku a recenze nahrávek, u nichž je fajn, že jsou doplněny i překlady některých textů. Velký prostor je věnován recenzím východoevropských zinů, z nichž je cítit vřelý vztah autora k tomuto médiu a nebojí se je prokládat vlastními úvahami.

Do zinu Smrt různou měrou přispělo kolem třicítky lidí. Najdete tu reporty z koncertů a festivalů, recenze nahrávek, reporty z turné kapel Climax či Brünner Todesmarsch. Prostřednictvím rozhovorů se seznámíte s hudebními i nehudebními (pro mě osobně zajímavějšími) aktivitami kapel Woundead Knee, Vaarallinen, Menarche, Sick Gore Suffer, Stregesti či Mazhott. Politickým tématem sedmého čísla Smrti je politika nihilistického útoku na stávající řád podle představ stoupenců insurekcionistické Černé internacionály. Přečíst si tu můžete prohlášení Alfreda Cospita a Nicoly Gaie, která zazněla u soudu v Janově v říjnu 2013. Nechybí ale ani téma veganství. Zdůvodnění, proč změnit stravovací návyky, doplňuje zamyšlení, že by nemělo jít pouze o nahrazení jednoho konzumu jiným, ale je třeba se dívat na jídlo na svém talíři v širších souvislostech.

(104 stran A4, 100 Kč. Pište na kiljusystem@seznam.cz.)


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Odpadledne A ječel III

19. 4. 2019, Plzeň

Připravujeme pro Vás další benefiční mejdan"Odpadlednea Ječel vol.3", který se uskuteční 19.4.2019 (pátek velikonoční) a samozřejmě ve svělém prostoru plzeňské Papírny. Začínáme v 13:30! …(více)

Benefice na bulharský prostor Fabrika Avtonomia

20. 4. 2019, Praha

Fabrika Avtonomia je kulturní samosprávný prostor v bulharské Sofii, který je založený na myšlenkách solidarity a anti-autoritářství. V současné době je pomalu jediným místem v bulharském hlavním městě, kde se dají pořádat DIY koncerty a akce experimentálnějšího ražení, nemluvě o rovnostářských politických aktivitách. …(více)

Benefiční bazar pro Kliniku

11. 5. 2019, Praha

Na sobotu 11. května svoláváme k účasti na benefiční akci na podporu kolektivu autonomního sociálního centra Klinika. Zaplníme prostor Studia Paměť různým second hand / recyklovaným zbožím: oblečení, květiny, LP desky, vetešnictví, autorská tvorba. Primárním motivem je věnovat výtěžek na podporu kolektivu. Přijďte si k nám pořídit nějaké pěkné kousky za dobrovolný příspěvek a podpořte tím dobrou věc. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Public Assembly

23. 4. 2019, Praha

D-Zona collective will host a public assembly, open to everyone interested in learning more about our activities. Propositions and suggestions of those interested in actively collaborating are welcome. …(více)

promítání dokumentu Síť

24. 4. 2019, Plzeň

Represe proti antifašistům a anarchistům v Rusku – promítání s diskusí v družstevní kavárně Inkognito. …(více)

Promítání: Sacco a Vanzetti

25. 4. 2019, Praha

Promítání v Salé + večeře …(více)

Critical Readings - Franz Fanon

25. 4. 2019, Praha

čtení v D-zóně …(více)

Benefiční odpoledne za Kliniku

26. 4. 2019, Brno

Připravili jsme si pro vás promítání, tetovací workshop a benefiční tetovačky s tématickými motivy od skvělé Elišky JEN SEN Tattoo! V průběhu celého podvečera navíc bude Bajkazyl plný veganských chálek. …(více)

Netancuj, jak Duka píská

27. 4. 2019, Praha

Taneční demo proti Pochodu pro život …(více)

Benefice na Anarchistický festival knihy

2. 5. 2019, Praha

Punctum (Krásova 27, Praha 3), vystoupí: Sestry Maschinovy, Neřvi mi do ucha, Shakk-Attack, Ejczka …(více)

Spring Zine Party vol. II

4. 5. 2019, Praha

DIY zine fest / bands / vgn food / bar / skate / čítárna …(více)

Anarchist Bookfair

18. 5. 2019, Praha

7. ročník pražského anarchistického festivalu knihy …(více)

Benefice pro SOL!S

18. 5. 2019, Plzeň

Na jarní Garáži zahrají BAESTIEN, DISAVOIR VIVRE, INTERPUNKCE a DOMLUVA. …(více)

Jarní bezpeněžní zóna

25. 5. 2019, Plzeň

"Dej co nepotřebuješ, vezmi co se hodí“. Chystáte-li se na BZ přijít, projděte svou domácnost a vezměte s sebou věci, které nepoužíváte, ale jiní by je mohli plnohodnotně užívat. …(více)

Klimakemp Limity jsme my 2019

1. - 7. 7. 2019, bude upřesněno

…(více)