Anarchistická federace

Smrt č. 7 / Drunk nach Osten č. 3,5

Recenze na split dvou HC/punkových zinů.

obálka

Jeden tlustej sešit a v něm hned dva ziny, jejichž vydavatelé „soutěží“, kdo toho víc vystřihne a nalepí. Pro gramotností oplývající punks příjemná záležitost, v níž se dočtou o kapelách, které nejenže dělají slušný rámus, ale také přemýšlí nad tím, co se děje kolem nich.

V případě Drunk nach Osten jde spíš o „polotovar“, v němž naleznete starší materiály do připravovaného a nevydaného čtvrtého čísla, které bylo autorovi líto vyhodit do koše. Jeho snaha o mapování východoevropské punkové scény mu totiž už nepřinášela takové potěšení jako v době, kdy informace nebyly tak snadno dostupné a člověk si užíval kouzla objevování. V této části najdete materiál o kazašské kapele Adaptacija, která se na jedné straně hlásí k anarchismu, ale zjevně jí nedělalo problém hrát na koncertech pořádaných nacionálními bolševiky. V tour reportu autorova bandu Festa Desperato oceňuji, že se věnuje popisu navštívených míst a jejich fungování, konkrétně wrocławského centra CRK a ADK Berza v městě Ruda Śląska. Následuje přehled prvních punkových kapel v Maďarsku a recenze nahrávek, u nichž je fajn, že jsou doplněny i překlady některých textů. Velký prostor je věnován recenzím východoevropských zinů, z nichž je cítit vřelý vztah autora k tomuto médiu a nebojí se je prokládat vlastními úvahami.

Do zinu Smrt různou měrou přispělo kolem třicítky lidí. Najdete tu reporty z koncertů a festivalů, recenze nahrávek, reporty z turné kapel Climax či Brünner Todesmarsch. Prostřednictvím rozhovorů se seznámíte s hudebními i nehudebními (pro mě osobně zajímavějšími) aktivitami kapel Woundead Knee, Vaarallinen, Menarche, Sick Gore Suffer, Stregesti či Mazhott. Politickým tématem sedmého čísla Smrti je politika nihilistického útoku na stávající řád podle představ stoupenců insurekcionistické Černé internacionály. Přečíst si tu můžete prohlášení Alfreda Cospita a Nicoly Gaie, která zazněla u soudu v Janově v říjnu 2013. Nechybí ale ani téma veganství. Zdůvodnění, proč změnit stravovací návyky, doplňuje zamyšlení, že by nemělo jít pouze o nahrazení jednoho konzumu jiným, ale je třeba se dívat na jídlo na svém talíři v širších souvislostech.

(104 stran A4, 100 Kč. Pište na kiljusystem@seznam.cz.)


Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat - benefice pro Kliniku

8. 10. 2019, Praha

Punx for punx! Žádný sraní, každá kapela hraje 20-30 minut, mezi kapelama max 10 minut výměna kabelů. Start 16:30, konec ve 22:00 a pak v 22:00 rozjede mohutnou afterparty DJ Stopex Twin - budem tančit až do rána! …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)