Anarchistická federace

Diskuze: Fenomén bezdomovectví

Plzeň, 21. března 2015

Od 16:30
Družstevní kavárna Inkognito (Husova 24, Plzeň)

Součástí plzeňské “Bezpeněžní zóny” konané 21. března v  družstevní kavárně Inkognito bude i otevřená diskuze k tématu bezdomovectví.  Termín bezdomovectví  označuje způsob života, kdy osoba nemá domov či možnost dlouhodobě využívat nějaké přístřeší. Bezdomovectví je nejvíc patrné ve velkých městech a většinou je spolu s dalšími negativním faktory doprovázeno sociální izolovaností a psychickým i fyzickým strádáním.

Přijďte diskutovat o tom, do jaké míry je bezdomovectví, způsobeno sociálním a ekonomickým tlakem, svobodným rozhodnutím či ostatními okolnostmi. Jak se společnost, státní a regionální samosprávy a ostatní instituce staví k tomuto fenoménu.

Těšíme se na vás a na vaše názory a podněty.

http://voiceofanarchopacifism.noblogs.org/post/2015/03/05/otevrena-diskuze-na-tema-fenomen-bezdomovectvi-21-3-plzen-kavarna-inkognito/


Verze pro tisk 6.3.2015 VAP
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Anarchismus v Brazílii: historie a výzvy současnosti

22. 7. 2019, Praha

V Brazílii anarchistická praxe předcházela organizaci hnutí v sociálním a politickém kontextu. Na začátku 20. století byl rozšířen v odborech a družstvech skrze revoluční syndikalismus. V průběhu 20. století čelilo anarchistické hnutí v Brazílii různým interním problémům a bylo znovu sjednoceno na začátku 21. století. Anarchismus v Brazílii v současnosti není homogenní, ale je robustnější a vyspělejší ve svých metodologiích i v praxi než většina levicových stran. Ve vztahu k Bolsonarově vládě anarchisté jednají diskrétně, ale zato efektivně. Překlad do češtiny zajištěn. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme