Anarchistická federace

Podpora Prague Pride

Několik desítek anarchistů a anarchistek podpořilo v sobotu 16. srpna tradiční pochod, jímž byl zakončen týdenní festival Prague Pride, který se snaží upozorňovat na existenci a práva lidí, kteří neodpovídají heteronormativním představám o sexuálním životě. Pochodu se zúčastnilo 15–20 tisíc lidí – gayů, leseb, bisexuálů, translidí a dalších, včetně množství heterosexuálů, kterým jsou cizí předsudky a nemají potřebu nikomu vnucovat svou vlastní sexuální orientaci jako jedinou přijatelnou.

Anarchisté byli ale přítomni i z jiného důvodu. Několik skupin se pohybovalo v rámci průvodu i mimo něj a bylo připraveno zasáhnout v případě napadení pochodu jeho odpůrci. Toho však nebylo třeba. Odpůrců se sešlo směšně málo. Několik náboženských fanatiků, klerofašistů a neonacistů působilo vskutku groteskně, stejně jako jejich počínání. Jeden neonacista se dokonce pokusil napadnout jednoho z příchozích kvůli jeho homosexuální orientaci, poněkud se ale přepočítal a napadený ho duchapřítomně zpacifikoval pepřovým sprejem. Jestliže bylo snahou oněch různých ultrapravičáků zastrašit účastníky pochodu, dočkali se spíše opačného efektu. Pro mnohé kolemjdoucí se totiž sami stali terčem posměchu a celkově tvořili svou bigotností a omezeností krásný kontrast s radostí a otevřeností duhového pochodu.
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

1+6+1. narozeniny Salé

6. 3. 2020, Praha

Každé hnutí potřebuje fyzický prostor. Salé nám ho nabízí už několik let. Důvod k oslavě. Živá hudba garantována v Bike_Jesus na Štvanici …(více)

Benefit na podporu politických vězňů v ruské kauze Síť

6. 3. 2020, Hradec Králové

Koncert na podporu ruských anarchistů odsouzených k dlouholetým trestům …(více)

Pátek 13. pro Food Not Bombs Kolín

13. 3. 2020, Kolín

Koncert a party na podporu místní buňky Jídla místo zbraní …(více)

Odpadledne a ječel 4

28. 3. 2020, Plzeň

Osvědčená tatérská kulturně osvětová benefiční akce, která se koná tradičně v plzeňské Papírně. Benefice pro Limity jsme my, Bosque Medicinal a Záchrannou a odchytnou službu pro zvířata Karlovy Vary. Zahrají Pio Squad, Esazlesa, Protijed, Manon Muert, Vont a další. Nebudou chybět Djs Evil Produst, JB, Tony Magor Vrtačka a Marek. Součástí budou přednášky, promítání dokumentů, benefiční bazar, infostánky a distra, sítotiskový a zinařský workshop, prodej tisků a flashů od zúčastněných tatérů. …(více)

Fotbal proti rasismu 2020

8. - 10. 5. 2020, Věžnička u Jihlavy

13. ročník tradičního festivalu s přesahem …(více)