Anarchistická federace

Podpora Prague Pride

Několik desítek anarchistů a anarchistek podpořilo v sobotu 16. srpna tradiční pochod, jímž byl zakončen týdenní festival Prague Pride, který se snaží upozorňovat na existenci a práva lidí, kteří neodpovídají heteronormativním představám o sexuálním životě. Pochodu se zúčastnilo 15–20 tisíc lidí – gayů, leseb, bisexuálů, translidí a dalších, včetně množství heterosexuálů, kterým jsou cizí předsudky a nemají potřebu nikomu vnucovat svou vlastní sexuální orientaci jako jedinou přijatelnou.

Anarchisté byli ale přítomni i z jiného důvodu. Několik skupin se pohybovalo v rámci průvodu i mimo něj a bylo připraveno zasáhnout v případě napadení pochodu jeho odpůrci. Toho však nebylo třeba. Odpůrců se sešlo směšně málo. Několik náboženských fanatiků, klerofašistů a neonacistů působilo vskutku groteskně, stejně jako jejich počínání. Jeden neonacista se dokonce pokusil napadnout jednoho z příchozích kvůli jeho homosexuální orientaci, poněkud se ale přepočítal a napadený ho duchapřítomně zpacifikoval pepřovým sprejem. Jestliže bylo snahou oněch různých ultrapravičáků zastrašit účastníky pochodu, dočkali se spíše opačného efektu. Pro mnohé kolemjdoucí se totiž sami stali terčem posměchu a celkově tvořili svou bigotností a omezeností krásný kontrast s radostí a otevřeností duhového pochodu.
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Festival na podporu squatu Klinika v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore …(více)

Benefiční matinée : Rhytms of Resistance

28. 9. 2019, Brno

Odpoledne na podporu brněnského "sambabandu". Hudba, jídlo, bubnovací workshop …(více)

Peter Gelderloos: Anarchie funguje. Příklady anarchistických myšlenek v praxi

1. 10. 2019, Brno

U příležitosti českého vydání své knihy Anarchie funguje přijede do ČR její autor a promluví o příkladech anarchických společností v minulosti i současnosti. …(více)

Peter Gelderloos: Anarchie funguje. Příklady anarchistických myšlenek v praxi

3. 10. 2019, Liberec

U příležitosti českého vydání své knihy Anarchie funguje přijede do ČR její autor a promluví o příkladech anarchických společností v minulosti i současnosti. …(více)

Support your squat

5. 10. 2019, Praha

Benefiční koncert pro Kliniku …(více)

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)