Anarchistická federace

Podpora Prague Pride

Několik desítek anarchistů a anarchistek podpořilo v sobotu 16. srpna tradiční pochod, jímž byl zakončen týdenní festival Prague Pride, který se snaží upozorňovat na existenci a práva lidí, kteří neodpovídají heteronormativním představám o sexuálním životě. Pochodu se zúčastnilo 15–20 tisíc lidí – gayů, leseb, bisexuálů, translidí a dalších, včetně množství heterosexuálů, kterým jsou cizí předsudky a nemají potřebu nikomu vnucovat svou vlastní sexuální orientaci jako jedinou přijatelnou.

Anarchisté byli ale přítomni i z jiného důvodu. Několik skupin se pohybovalo v rámci průvodu i mimo něj a bylo připraveno zasáhnout v případě napadení pochodu jeho odpůrci. Toho však nebylo třeba. Odpůrců se sešlo směšně málo. Několik náboženských fanatiků, klerofašistů a neonacistů působilo vskutku groteskně, stejně jako jejich počínání. Jeden neonacista se dokonce pokusil napadnout jednoho z příchozích kvůli jeho homosexuální orientaci, poněkud se ale přepočítal a napadený ho duchapřítomně zpacifikoval pepřovým sprejem. Jestliže bylo snahou oněch různých ultrapravičáků zastrašit účastníky pochodu, dočkali se spíše opačného efektu. Pro mnohé kolemjdoucí se totiž sami stali terčem posměchu a celkově tvořili svou bigotností a omezeností krásný kontrast s radostí a otevřeností duhového pochodu.
Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

8. Anarchistický festival knihy

16. 5. 2020, Praha

TBA you can contact us! …(více)