Anarchistická federace

V Rusku zavražděn další antifašista

Nikita9. února v půl sedmé ráno bylo v areálu Moskevské akademie věd nalezeno tělo jedenadvacetiletého Nikity Kaliny.

V osm dorazili policisté a v jedenáct informovali matku zavražděného. Ta se dověděla, že byl Nikita 61krát probodnut nožem, krom toho měl několik zlomenin žeber a utrpěl vážné zranění hlavy.

Nebyly odcizeny žádné jeho osobní věci. V současné době je kvůli vraždě zadržen jeden podezřelý, na jehož oblečení byla nalezena krev oběti.

Je zřejmé, že byl Nikita napaden početnou skupinou. Policie matce neoficiálně sdělila, že podezřelým je člen nacionálně socialistického hnutí, jména dalších podezřelých však odmítla sdělit.

Je důvodné podezření, že se celé vyšetřování ubírá v zájmu zadrženého. Je proto potřeba veškerá podpora. V tuto chvíli zajišťují lidskoprávní organizace právní pomoc rodině, ale stále je potřeba sehnat peníze na zaplacení pohřbu.

Nikita pocházel z dělnické rodiny a nikdy neskrýval své antifašistické a anarchistické názory.

V případě, že chcete pomoci Nikitově rodině a přátelům s financování pohřbu a dalších výdajů, můžete poskytnout přispět Anarchistickému černému kříži v Moskvě. (http://wiki.avtonom.org/en/index.php/Donate)

Na fotkách je Nikita zachycen při práci a během setkání proti volebnímu podvodu, kde drží nápis „Nepotřebujeme žádné autority! Svobodu nebo smrt! Naším kandidátem je samospráva!“

Zdroj: avtonom.org

Nikita

Píšou jinde

Podporujeme