Anarchistická federace

Další akce aktivního bojkotu voleb

Od zveřejnění článku Vykopejte politiky!, který mapoval akce reagující především na předvolební propagandu, nám přišly další zprávy o akcích aktivního bojkotu voleb.

Čáslav: „Volební místnost uzavřena“

V Čáslavi v noci z pátku 15. října na sobotu uzavřeli místní anarchisté symbolicky tři volební místnosti tak, že jejich vchody přelepili nápisy „Volební místnost uzavřena“ a dovětky „Protože volby jsou podvod!“ či „Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali!“ Na dvou místech byli symbolicky pověšeni politici, na jejichž figurínách stály nápisy „Politici jsou naše terče“, „Vykopejte politiky!“, „Volby jsou podvod“ a „Utáhneme opasky víc než si myslíte“. V ulicích byly lepeny protivolební samolepky z nové kolekce, a na odpadkových koších se objevily nálepky odkazující, že právě to jsou skutečné volební urny. Nechyběly vlastnoruční přelepky předvolebních plakátů politických stran s 15 motivy hesel, např. „Volby? Dost drahé divadlo!“ nebo „Svoboda a rovnost se do uren nevolí!“

volby

volby

Trutnov: „Nevolit je mojí volbou!“

V čase voleb se v Trutnově před jednou z volebních místností objevil nápis „Nevolit je mojí volbou!“ a opět nechyběly nevolební samolepky ČSAF.

volby

K většímu výlepu samolepek ČSAF došlo ještě v Olomouci, Ostravě a Opavě. Také se v těchto městech podařilo docela trefně upravit některé předvolební billboardy politických stran.

Píšou jinde

Podporujeme

Benefiční večer pro Rojavu

12. 12. 2019, Olomouc

Výtěžek z dobrovolného vstupného poslouží na nákup kojeneckého mléka pro děti postižené tureckou invazí do Rojavy. Více informací o sbírce - Meraki.eu …(více)