Anarchistická federace

Další akce aktivního bojkotu voleb

Od zveřejnění článku Vykopejte politiky!, který mapoval akce reagující především na předvolební propagandu, nám přišly další zprávy o akcích aktivního bojkotu voleb.

Čáslav: „Volební místnost uzavřena“

V Čáslavi v noci z pátku 15. října na sobotu uzavřeli místní anarchisté symbolicky tři volební místnosti tak, že jejich vchody přelepili nápisy „Volební místnost uzavřena“ a dovětky „Protože volby jsou podvod!“ či „Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali!“ Na dvou místech byli symbolicky pověšeni politici, na jejichž figurínách stály nápisy „Politici jsou naše terče“, „Vykopejte politiky!“, „Volby jsou podvod“ a „Utáhneme opasky víc než si myslíte“. V ulicích byly lepeny protivolební samolepky z nové kolekce, a na odpadkových koších se objevily nálepky odkazující, že právě to jsou skutečné volební urny. Nechyběly vlastnoruční přelepky předvolebních plakátů politických stran s 15 motivy hesel, např. „Volby? Dost drahé divadlo!“ nebo „Svoboda a rovnost se do uren nevolí!“

volby

volby

Trutnov: „Nevolit je mojí volbou!“

V čase voleb se v Trutnově před jednou z volebních místností objevil nápis „Nevolit je mojí volbou!“ a opět nechyběly nevolební samolepky ČSAF.

volby

K většímu výlepu samolepek ČSAF došlo ještě v Olomouci, Ostravě a Opavě. Také se v těchto městech podařilo docela trefně upravit některé předvolební billboardy politických stran.

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

FoodNotBombs Vegan Fest

21. 9. 2019, Praha

Festival veganského jídla s doprovodným programem na plácku venku před cross][club v Holešovicích. Vstup zdarma. …(více)

Benefice pro Kliniku - Adacta, Rozpor a další

27. 9. 2019, Brno

Zveme každýho na benefiční festival pro squat Klinika v pátek 27.9. do brněnského Yacht clubu! Pro Kliniku zahraje devět kapel v rytmu hardcore punku, crustu, antifašistického black metalu a grindcore! Veškerý výtěžek z koncertu poputuje pro Kliniku. …(více)

Support your squat - benefice pro Kliniku

8. 10. 2019, Praha

Punx for punx! Žádný sraní, každá kapela hraje 20-30 minut, mezi kapelama max 10 minut výměna kabelů. Start 16:30, konec ve 22:00 a pak v 22:00 rozjede mohutnou afterparty DJ Stopex Twin - budem tančit až do rána! …(více)