Anarchistická federace

Řecko: Akce ala Robin Hood

30. června v athénské čtvrti Nea Smyrni podnikli anarchisté nájezd na supermarket a poté rozdávali odnesené zboží lidem na trhu s ovocem a zeleninou. Šlo již o čtvrtý takový případ během měsíce.

Skupina asi 20 lidí s kapucami a kuklami vstoupila do supermarketu Merinopoulos na ulici Evdoxou, naložila vozíky jídlem a jednoduše a bez problémů odešla z obchodu. Policie říká, že byla vyrozuměna nějaký čas po incidentu, protože vedoucí supermarketu se obával možné odezvy, kdyby zavolal policii ihned.

Brzy po nájezdu se objevilo prohlášení na Internetu, které proklamovalo, že za tímto, již čtvrtým podobným činem v Aténách od 31. května stojí anarchistická skupina propagující „volnou distribuci zboží“.

Aktuální číslo měsíčníku A3

V nejbližších dnech:

Lidovka pro Guerilla Gardening

21. 10. 2019, Praha

Lidová kuchyně na Salé! Bulgur s tofu a zeleninou, jako dezert sladká palačinka. To chceš !! Porce za dobrovolný příspěvek (doporučených 80-100 Kč) - veškerý výtěžek bude použit na aktivity a přímé akce Guerilla Gardening aneb zahradničení bez státu. …(více)

Social Screenings: Elena (2011, Andrey Zvyagintsev)

30. 10. 2019, Praha

Something of a noir set in modern-day Moscow, this is an understated film that has been described as somber, grim--and remorseless. As the film follows a mismatched marriage and the children that are associated with it, a deeper picture of class resentment and the haves and have-nots of Russian society appears. …(více)

IFA/IAF - Internacionála anarchistických federací
Web Nakladatelstvi Anarchistické federace

Píšou jinde

Podporujeme

Lidovka na Salé: Plněný bramborový knedlíky (na novej projektor)

2. 11. 2019, Praha

Bramborový knedlíky plněný směsí s uzeným tofu, se zelím bílým i červeným/špenátem a posypané cibulkou s robi. Polívečka a dezert. A za to všechno se složíme na novej projektor. …(více)